Eş seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Eş seçimi tesadüflere bırakılmamalıdır. İşte size eş seçiminde dikkat etmeniz gereken ipuçları.

Çok güzel hayallerle , bembeyaz gelinlik ve damatlıklarla , düğünlerle , derneklerle kuruluyor evlikler. Ancak bir çoğu hüsranla sonuçlanıyor. Aile içi yaşanılan huzursuzluklar ve boşanmalar giderek artıyor. Özellikle de evliliklerinin daha ilk yıllarında boşananlara baktığımızda , ' Şiddetli Geçimsizlik ' denilip geçiliyor.

Elbette gerek eğitim, gerek iş, gerekse sosyal ortamda yüzlerce kişi ile tesadüf eseri tanışıyor, içlerinden sadece bir tanesine ilgi duyup, bir ömür boyu geçireceğiniz kişi ile evlilik kararı alıyorsunuz.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLA...

doktorsensin.com

Yorumlar

MK 26-01-2013 02:10:28

arkadaşlar evli biri olarak şunu söylemek isterim. asla kendiniz gibi birini aramayın. ben evleneceğim dönemde bu yanlışı yaptım ve şimdi çok pişmanım. görücü olarak gittiğimiz bir kızı çok beğenmeme rağmen sadece bir cemaate bağlı olmasından ötürü kabul edemedim. sonra her türlü şartını kabul ettiğimi söylememe rağmen olmadı. şu an herhangi bir cemaate bağlı olmayan biriyle evliyim ve anlaşamadığım birçok nokta var. onun için her evlilikte katlanmak zorunda olduğunuz birçok şey vardır...

katkı payı 25-01-2013 23:42:08

en önemli kriterlerinizdan birkaçı şunlar olsun: öncelikler kocasının hiçbir yakınını eve almasın. sakın görücü usulüyle olmasın çünkü büyükler insan seçmekten anlamazlar. bir de birkaç ay veya en fazla birkaç yıl içinde ayırlabileceğiniz bir eş bulmaya çalışın. zira şimdiki evlilikler sezonluk oluyor da.

YORUM YAZ