Erkekler takma kirpik takan kadınlar hakkında ne düşünüyor

Abone Ol 

Gözler bir kadında en dikkat çeken noktalardan biridir. Özellikle kadınların göz bölgesine uyguladığı ufak hileler ile tüm çekiciliklerini ön plana çıkarmaktadır.

Gözleri ön plana çıkaran kilit noktalardan biri de kirpiklerdir.

Bakımlı ve estetik bir kirpik görünümü güzellik açısından gözleri ön plana çıkarma noktasında büyük özellik taşımaktadır.

Ancak, güzellik ve bakım konusunda bu denli önemli olan kirpikler her kadında aynı doğrultuda güzel olmayabilir.

Peki erkekler takma kirpiğe karşı nasıl bir tutum sergiliyor? Aslında takma kirpikler hakkında ne düşünüyorlar? İşte erkeklerin takma kirpiğe karşı tüm düşünceleri…

1) Doğal durmadığını düşünüyorlar

Doğal bir görünüm amaçlanırken,  abartıya kaçılınca erkekler soğuyor. Estetik görüntüden uzak yapmacık ve “örümcek ayağı” tarzı kirpikler erkeklerin uzaklaşmasına sebep oluyor.

Takma Kirpik Nasıl Takılır? - Mahmure

2) Türkan Şoray modası eskide kaldı

Erkekler eskiye oranla yuvarlak gözler, uzun kirpiklerden ziyade artık küçük ve çekik gözleri tercih etmektedir. Elbette renkler ve tercihler denen kavram kişiden kişiye değişir. Ama moda biraz daha küçük çekik gözlere kaydı diyebiliriz.

Türkan Şoray'ın gözleri Garanti'ye ilham verdi | Campaign ...

3) Hafif kıvrık kirpikler cezbedici geliyor

Çok fazla belirgin olmayan cat eye denilen ve sadece göz kenarlarına doğru takılan kirpikler erkeklere çekici geliyor. Gözleri çekik gösteren bu yöntem hem yüzününüz daha gergin ve canlı gözükmesini sağlar.

Takma Kirpik Sağlıklı mı, Değil mi? - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu