Sağlam çocuk nasıl yetiştirilir

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Demirsoy, çocuğun gelişiminde anne ile ilişkinin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Yoksa inatlaşma bir hastalık mı

Klinik Psikolog Leyla Arslan, inatlaşmanın en önemli belirtilerini ve zamanında müdahale edilmezse büyük sorunlara yol açabileceğini detaylandırıldı.

Hipertansiyon gençlerde de görülüyor

Doç. Dr. Murat Turfan, hipertansiyonun belirtilerine ve önlemlerine dikkat çekerken, gençlerin de hipertansiyon hastası olabileceğini belirtti.

Ergenlikte kullanılan hormon diyabet tedavisine umut oluyor

Ergenlikte kullanılan hormon diyabet tedavisine umut oluyor

Ergenlik ve üreme sağlığıyla ilgili sorunları gidermek için kullanılan Kisspeptin 1 (K1) adlı hormonun diyabet sorununun tedavisinde kullanılabileceği keşfedildi.

Erken dönem şizofreni hastalığı ergenlikle karıştırılmamalı

Erken dönem şizofreni hastalığı ergenlikle karıştırılmamalı

Psikolog Melis Ergezen, erken dönem şizofrenide ortaya çıkan belirtilerin ergenlik döneminde yaşanan belirtilerle benzerlik gösterdiğini ifade ederek erken teşhisin önemine vurgu yaptı.

Ergenlik dönemi hakkında bilmeniz gerekenler

Çocukluk döneminden erişkin dönemine geçişin gerçekleştiği ergenlik dönemi hakkında Dr. Aliye Sevil Sarıkaya, önemli bilgiler verdi.

Depresyonun en basit tedavisi kitap okumak

Eğer siz de depresyon belirtileri gösteriyorsanız insanlara farklı dünyaların kapılarını aralayan kitaplarla bu süreci çok daha kolay atlatabilirsiniz.

Ergenlik dönemindeki bir çocuk aşırı düzenliyse dikkat

"Ergenlik dönemindeki çocuğun aşırı dakik ve düzenli olması normal bir durum değil" diyen Psk. Dilber Demir Baydar, dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Hayır diyen çocuğunuza saygı duyun

Çocuklar sınır koymayı ve istemediği davranışlara itiraz etmeyi hayır diyerek öğrendiğinden kişisel gelişim açısından çocuğunuza bu konuda ısrar etmemelisiniz.

Zayıflama ilaçları 24 saatte öldürüyor

Zayıflama ilaçları ile ilgili sürekli uyarıda bulunan uzmanlar bu tarz ilaçların 3-4 saatte vücuda yayılarak 24 saatte ölümcül reaksiyon verebildiğini belirtti.