Engelli Girişimci Gamze Elibol'dan anlamlı kampanya

Engelli girişimci iş kadını Gamze Elibol sosyal medyada düzenlediği kampanya ile tekerlekli sandalye bağışı yaptı.

1.5 yaşında yanlış iğne uygulanması sonucunda engelli kalan Gamze Elibol, kazandığı güzel sanatlar fakültesi tiyatro bölümüne engelli olduğu için alınmayınca kendi sanat evini kurma kararı aldı. 17.yıl önce TEKSEM'i ( Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ) kurdu. Kurulduğu tarihten bu güne kadar 8 müzikal tiyatro oyunu yazıp ve rol alan Elibol, 121 engelli öğrencinin eğitim, bursu ve sağlık giderlerini karşılamak için çeşitli sanatsal faaliyetler düzenlemektedir.

Engelli çocuklara sahip annelere destek olmak için sosyal medyada ENGELSİZ AMAZONLAR platformunu oluşturup, engelli çocuklara sahip annelerin yaptıkları ürünlerini ENGELSİZ AMAZONLAR üzerinden satarak hem engelli çocukların tedavi ve eğitim giderlerine hem de annenin diğer ihtiyaçları için gelir sağlamaktadır. Siz de sevdiklerinize Engelsiz Amazonlar'dan hediye alabilir, geliri ile çocukların eğitim dünyasına destek olabilirsiniz.

Engelsiz Amazonlar sayfası kurucusu Elibol, Kurban Bayramına özel bir kampanya başlattı. Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk'ün de destek verdiği projede Elibol'un ürettiği bayram şekerliklerini satarak, gelirleri ile ERZURUM,TEKİRDAĞ,ORDU,ANTALYA ve İSTANBUL'daki engelli gençlere tekerlekli sandalye hediye ederek destek oldu.. Elibol; "Amacı, engelli girişimci kadınların çalışarak,üreterek iş dünyasında var olduğunu kanıtlamaktır." dedi.

Ordu da yaşayan Yaren, Tekerlekli sandalyesini aldığı için çok mutlu

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ