Enerjinizi yükseltmenin 5 yolu

Sizde enerjiniz hiç düşmesin istiyorsanız, bu tüyolara uyun!

Abone Ol 

  Bir türlü kendinizi iyi hissedemiyorsanız, enerjinizi yükseltemiyor ve hep uykuluysanız. Canınız hiçbir şey yapmak istemiyorsa ve evden dışarı çıkmak dahi gelmiyorsa içinizden bazı sabah ritüelleriniz olmalı artık. Kendinizi sevin ve değer verin, her şeyden önce kendinizle ilgilenin, iyi hissettirmeye çalışın. 

Canlılığınızı gün boyu korumak için oldukça basit ama etkili çözümler bulabilirsiniz. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkayıp kahvenizi yudumlamak kalıcı bir çözüm değildir, bu yaptıklarınızı destekleyecek ve enerjinizi daha uzun süre ayakta tutabilecek ufak tefek tüyolar için sizlerleyim.

Kahvaltı Yapın

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür, sağlam bir kahvaltı güne daha enerji dolu başlamanızı sağlayacaktır. Çok ağır olmayan ve fazla yağlı gıdalar barındırmayan bir kahvaltı tercih etmelisiniz. Kahvaltıda mutlaka proteine yer verin, poğaça simit gibi karbonhidratlarla karnınızı doyurmayın, karbonhidrat gün boyu sizi yorgun hissettirecektir.

Egzersiz, Yoga

Sabah ritüelleriniz arasına mutlaka egzersizi ekleyin. Bedeninizin esnemesini sağlayın. Yoga yaparak negatif enerjiden kurtulun. Sürekli sabit ve hareketsiz kalmak bedeniniz yoracaktır, bu egzersizlere nefes egzersizlerini de dahil edebilirsiniz.

Bol Su İçin

Baş ağrısı, yorgunluk, böbrek taşı gibi birçok rahatsızlığın ilacı olan su aynı zamanda enerjinizi gün boyu ayakta tutmanızı sağlayacaktır. Susuz kaldığınız takdirde yorgunluk, uyku hali, depresif tavırlar baş göstermeye başlayacaktır. Bu yüzden bol bol su içmeye özen gösterin.

Kuruyemiş Tüketin

Fıstık ve badem magnezyum ve folat içeriği yüksek olduğundan enerjisiniz yükseltecek etkilere sahiptir, aynı zamanda iyi bir ara öğün olarak tüketilebilir. Akşam üzeri çok fazla acıkmanıza engel olur ve yağ dengesini korur.

Müzik Dinleyin

Modunuzu yükseltecek şarkılar seçmeye özen gösterin. Arabada, otobüste, yolda yürürken sizi dinamik hissettirecek müzikler her zaman işe yarar. Tabii bide siz söylerseniz ee daha ne olsun.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu