En yeni düğün trendlerine hakim ol

Abone Ol 

 2021 yılının yarısı pandemi gölgesinde geçerken diğer yarısında gerçekleştirilen düğünlerin hepsinde resmiyet yerini samimiyete bırakmıştır. Bu durum da gelinlikten abiyeye, gerçekleştirilen organizasyonlardan alyanslara varıncaya dek düğüne dair her detayı etkilemiş durumdaydı. 2022 yılında da aynı havanın devam edeceğini düşünüyoruz. Hayatımızın en önemli gününde günün ve gecenin yıldızı olmak isteyenler bu düğün trendlerine uyum sağlayarak ve harika bir gelinliğe sahip olarak en mutlu gününü daha da mutlu geçirebilir. 

En yeni düğün trendlerine hakim ol #1

1- Yılın Rengi: Very Peri

2022 yılının rengi belli oldu: Very Peri! Dünyada renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, bu yıl Very Peri adını verdiği yepyeni bir renk yarattı. Bu yeni kırmızı-mor tabanlı mavi renk tonu, canlı, neşeli ve dinamik bir enerji vadediyor! Dekorasyondan pastaya, gelin aksesuarlarından davetiyeye kadar düğüne dair her detayda karşımıza çıkıyor.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #2

 

2- Samimi Düğün Organizasyonları Öne Çıkıyor

2022’de özellikle açık hava mekanlarda yapılan, iç mekan dekorlu, rahat ve samimi organizasyonlar ön planda. Çok kalabalık olmayan, örtülerin, halıların, koltukların, bahçelere taştığı; mekanın her bir köşesi eğlence için ayrıldığı organizasyonlar artık moda. Hatta çiftler artık mekanın kokusunu dahi planlayabiliyor.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #3

3- Çiftler Doğa Dostu Seçimler Yapıyor

Son dönemlerde çiftler düğün organizasyonlarında çevreye duyarlı seçimler yapmaya da özen gösteriyor. Örneğin; son birkaç yıldır en trend nikah hediyeliklerinden olan yetiştirilebilir bitkiler bu yılın da doğa dostu düğün malzemelerinden. Ayrıca 2022 düğün davetiye modelleri arasında geri dönüşümlü malzemeden yapılan tasarımlar da öne çıkıyor.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #4

4- Gelinler Sade, Şık ve Rahat

2022 gelinlik modellerinde geleneksel tasarımların modern ve sıra dışı yorumları öne çıkıyor. Üstelik her tarza hitap eden seçenekleriyle… Cesur ve seksi bir görünüm isteyenler için düşük omuzlar, korseler, derin yırtmaçlar; ihtişam-sever gelinlere modern kabarıklar; nostalji sevenlere hacimli kollar ile püsküller ve tüyler; minimalistlere akışkan elbiseler, takımlar ve kısa tasarımlar. Romantik gelinler için ise iri fiyonklar ve renkli işlemeler bu yıl trendler arasında. Ayrıca çıkarılabilir parçaların 2022 gelinliklerini de daha kullanışlı hale getirdiğini söylemeden geçmeyelim.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #5

5- Romantizm ve Nostalji Gelin Saçı ve Makyajında

2022 gelinleri doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor! Çünkü abartılı saç ve makyaj modelleri artık düğünlerde kendine yer bulamıyor. Fazla özenmeden hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, doğal ve sade makyaj uygulamaları eşlik ediyor; ihtişam-severlere ise aksesuarlar yardımcı oluyor.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #6

6- Rahat ve Dikkat Çekici Damatlar

2022 damatlık modasında renkler, desenler ve rahat tasarımların baskın olduğunu söyleyebiliriz. En yeni damatlık modelleri arasında renkli ve spor tasarımlar boy gösteriyor. Tamamı ya da aksesuarları renkli damatlık modelleri düğünlere canlılık katarken, blazer ceketli takımlar hem şıklık hem rahatlık sunuyor. Bir klasik olan frak damatlıklar ile tüvit kumaştan takımlar da yılın en trend seçenekleri arasında.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #7

7- İkramlıklar Kişiye Özel

Bu yıl düğün konseptlerinin samimi tarza kayması, nişan ve düğün pastası trendlerinde de etkisini gösteriyor. Çok katlı modeller yerine iki katlı gibi daha küçük pastaların en trend modeller arasında yer almasını sağlıyor. Ayrıca davetli sayısına göre hazırlanmış, tekli, mini düğün ve nişan pastaları hem hijyenik hem de farklı olması nedeniyle 2022 düğünleri için ideal seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #8

8- Yüzükler Artık Daha “Farklı”

Düğünlerde alışılmışın dışına çıkmaktan bahsetmişken alyans, tektaş gibi evlilik yüzüklerinde de farklı modellere alışmanın zamanının geldi diyebiliriz. İnce, çoklu gövdeli, taşlı alyanslar sezonun en moda yüzüklerinden.

En yeni düğün trendlerine hakim ol #9

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu