En son 1986 yılında aşık oldum demişti Nebahat Çehre’nin düğün kareleri olay oldu Bakın eşi kimmiş…

Aşkı Memnu dizisinde hayat verdiği Firdevs karakteri ile ses getiren Nebahat Çehre'nin özel hayatı gündem oldu. "En son 1986 yılında aşık oldum" diyen Çehre'nin gelinlikli karelerini görenler ise hayran kaldı.

Abone Ol 

15 Mart 1944 yılında Samsun’da dünyaya gelen Nebahat Çehre, Aşkı Memnu dizisinde Firdevs karakterine hayat verdi.

Aşkı Memnu dizisinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Selçuk Yöntem ile başrolü paylaşan Nebahat Çehre, Firdevs rolüyle gönüllerde taht kurdu.

Güzel isim bu karakteri o kadar iyi canlandırdı ki, uzun süre konuşuldu ve Türk televizyon tarihinde efsane bir yere yerleşti. Başarılı ismin ilk projesi tabii ki Aşkı Memnu değil…

Güzel isim 1961 yılından itibaren aktif olarak oyunculuk yaptı ve Yeşilçam’ın ses getiren isimlerden birisi olarak adını televizyon dünyasına yazdırdı.

Bakımlı halleri, nazik ve seviyeli duruşu ile de herkesi etkikeyen Çehre’nin özel yaşamı ise bir kez daha gündeme getirildi.

Uzun zamandır yalnız olan ve “En son 1986 yılında aşık oldum” diyen Çehre’nin eski eşini görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Nebahat Çehre – Yılmaz Güney aşkı

1964 yılında tanışan Nebahat Çehre ve Yılmaz Güney tutkulu bir aşk yaşadı. Bu alkı 1967 yılında evlilikle taçlandıran ikiliye ise nazar değdi. 1 yıl boyunca sürekli kavga eden çift, kısa bir süre sonra boşandı.

Çiftin ayrılığı o dönem herkesi üzmüş. İkilinin yan yana karelerini görenler, ne kadar yakıştıklarını söylemeden de edemiyor.

Eski eşi Yılmaz Güney hakkında konuşan Çehre, “Yılmaz’ı ben ayarladım. (Gülüyor) Çok yakışıklık bir adamdı. Sinemadaki karakteriyle alakası yok. Disiplin, oyunculuk ve hayata bakış açısından bana çok katkısı oldu.

Müthiş disiplinliydi, bende o kadar yer etti ki setlere ben disipline koymak istiyorum, antipatik oluyorum. (Gülüyor) Yılmaz çok ince ruhlu bir insandı. Eve bir gün çiçeksiz eve gelmemiştir. İç dünyası başka, dışa vuruşu bambaşka oluyordu.” ifadelerini kullandı.

 

Başa dön tuşu