En iyi B vitamini kaynaklı besinler!

Bütün B vitaminleri sağlıklı bir vücut için gereklidir ve günlük diyetinize dahil edilmeniz gerekir. Sizler için hangi 10 besinin en çok B vitamini içerdiğini listeledik!

Abone Ol 

B vitamini içeren en iyi yiyecekler

Günlük diyetinizde, günlük ihtiyacınızı karşılamak için yeterli miktarda B vitamini aldığınızdan emin olmalısınız. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı kolayca karşılamak için bu yiyecekleri daha sık kullanın!

1. İstiridye

İstiridye Nasıl Yenir, Faydaları Nelerdir? - Yemek.com

Balık ticaretinde bunlar parça başına yaklaşık üç avroya mal olsa da, 100 gramda yaklaşık 15 mikrogram B12 vitamini ile mutlak bir yaşamsal madde kaynağıdır. 100 gram midye, 7 miligram demir ile önerilen günlük ihtiyacın yarısını karşılar.

2. Kuzu marulu

Marul - çeşitleri, ekimi, ekimi

Ekim-Nisan ayları arasında hasat edilir ve şaşırtıcı bir vitamin bombasıdır: Kuzu marulu 100 gramda 145 mikrogram folik asit ve 380 mikrogram B3 vitamini , 250 mikrogram B5 ve 200 mikrogram B6 içerir .

İpucu: Satın aldıktan sonra hemen tüketin, aksi takdirde değerli vitaminler kaybolur.

3. Tavuk

Tavuk Eti Pişirmeden Önce Yıkanır Mı? - Altun Blog

Yağ oranı düşüktür, protein oranı yüksektir ve yaklaşık 0.1 miligram B1 vitamini , 0.2 miligram B2 vitamini ve 0.3 miligram B6 vitamini içerir . 100 gramda 23 gram protein ile sizi uzun süre tok tutar ve kaslarınızın korunmasına yardımcı olur.

4. Susam tohumları

Susam Nedir? Faydaları Ve Zararları Nelerdir? - BirBes

Susam tohumları çok fazla B vitamini içerir, çünkü 100 gram 0.79 miligram B6 vitamini , 0.97 mikrogram folik asit , 0.25 miligram B2 vitamini ve 1.41 miligram B5 vitamini içerir . Lif bakımından çok yüksektir, ancak yüksek yağ içeriği nedeniyle kalorileri de çok yüksektir.

5. Hindi göğsü

Hindi Göğüs (Beyaz Eti Pişmiş) Kaç Kalori | Besin Değeri | Diyet & Egzersiz | Diyetkolik

100 gramda 11.3 mg B3 vitamini içerir ve ayrıca yağ oranı düşüktür. Hindi göğsü ayrıca 100 gramda 0,11 mg B2 vitamini ve 0,59 mg B5 vitamini sağlar.

6. Hindiba Salatası

Radika Tarifi - Pratik Yemek Tarifleri - Kolay ve Nefis Yemek Tarifleri

Özellikle kışın lezzetlidir ve 100 gramda 109 mikrogram folik asit ile gerçek bir homosistein yutucudur . Amino asit vücutta artan konsantrasyonlarda oluşursa, ciddi hastalıklar ortaya çıkabilir. Yüksek homosistein seviyelerine folik asit ve B-12 vitamini eksiklikleri, aşırı kahve tüketimi, obezite, nikotin, egzersiz eksikliği ve aşırı alkol tüketimi neden olur.

7. Uskumru

Kansızlığı engelleyen mucize besin: Uskumru balığının faydaları nelerdir? - Sağlık Haberleri

100 gram yüksek yağlı deniz balığı, 0.31 miligram B6 vitamini , 0.43 miligram B2 vitamini ve 7.3 mikrogram B12 vitamini içerir . Ama aynı zamanda, kardiyovasküler sistemi devam ettiren ve kronik iltihabı azaltan ve aynı zamanda beyni zinde tutan 0,3 ila 1,6 gram omega-3 yağ asitleri.

8. Dana eti

Koyun ve dana eti arasındaki 8 fark, iyi kurban eti nasıl olmalı, Kurban Bayramı'nda beslenme,

Çok yağsızdır ve 100 gramda 0,56 miligram B6 vitamini ve 0,26 miligram B2 vitamini içerir . İpucu: Beyazdan uçuk pembeye kadar olan et kalitesi düşük olma eğilimindedir. Bunun nedeni buzağıların saman ve ot yerine süt ve samanla beslenmesidir.

9. Ayçiçeği tohumları

Ayçiçeği Çekirdeği Ne Kadar Dayanır? | Nekadardayanir.com 🕗

Küçük tohumlar, büyük güç – B6 vitamini ile patlıyorlar : 100 gram 1.27 miligram içerir. Yüzde 90’ın üzerinde sağlıklı doymamış yağ asitlerinden oluşurlar ve bol miktarda yağda çözünen A ve E vitaminlerini içerirler.

10. Mercimek

B Vitaminleri Nedir, Nasıl Kullanılır? | Balparmak

Protein açısından zengin baklagiller , ölçeklerde 0,58 miligram B6 vitamini ve 0,45 miligram B1 vitamini içerir. 100 gramın neredeyse dörtte biri proteinlerden oluşur , bu nedenle özellikle vejetaryen ve vegan diyetleri için uygundurlar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu