En hızlı tırnak uzatma yöntemi

Tırnak uzatmak istiyor ama bir türlü başaramıyorsan, doğru yerdesin.. İşte en hızlı tırnak uzatma yöntemleri..

Abone Ol 

Tırnaklarının kırılmadan hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak için bildiğimiz her şeyi anlatıyoruz! İşte karşında bilmen gereken hızlı ve kolay tırnak uzatma yöntemleri…

Oje bazı kullan

Tırnaklarının daha güçlenmesi ve kırılmaması için oje bazı kullanabilirsin. Oje bazlarında genellikle kalsiyum ve E vitamini bulunur ve tırnağı güçlendirmeye yardımcı olur.

Sık sık nemlendir

Tırnaklarının beslenmesi ve daha hızlı uzaması için nemlendirmelisin. El ve tırnak kremlerini gün içerisinde ihtiyaç duydukça uygulayabilirsin.

Fazla sudan uzak tut

Elleri temizlik veya ev işleri yaparken sık sık suda tutmak, hatta deterjan gibi kimyasallara maruz bırakmak daha kolay kırılmalarına neden olabilir. Bu yüzden ev işleri yaparken eldiven kullanmayı unutmamalısın.

Sert törpüleme

Tırnakları sert bir şekilde törpülemek tırnak yatağına zarar verebilir. Bu yüzden tırnaklarını törpülerken tek yöne doğru, nazik hareketlerle törpülemelisin.

Fazla aseton kullanımı

Tırnaklara çeşitli kimyasalların değmesi, tırnak sağlığını negatif yönde etkileyebilir. Tıpkı temizlik malzemeleri gibi fazla aseton da tırnaklara zarar verebilir. E vitamini içerek ve tırnağı besleyen asetonları tercih edebilirsin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu