Emre Altuğ'dan 20. yıl konseri

Sanat hayatının 20’nci yılını özel bir konserle kutlayan Emre Altuğ’a Özgür Sevinç’in şefliğini üstlendiği Sinema Senfoni Orkestrası eşlik etti.

İlk albümü "İbret-i Alem”i piyasaya çıkarmasının ardından müzik kariyerinde 20 yılı geride bırakan Emre Altuğ, önceki akşam TİM Show Center'da sahneye çıktı.

Birçok ünlü isim izledi

Bir muhabirin "40. yıl için bir planınız var mı?” sorusuna "40. yıla Allah kerim” esprisi ile yanıt verdi. Ardından sahneye çıkan ünlü şarkıcıyı izleyenler arasında eski eşi Çağla Şikel ve çocukları Uzay ve Kuzey'in yanı sıra Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hülya Koçyiğit, Alper Kul-Aylin Kontante, Ömür Gedik, Nasuh-Mine Mahruki, Aykut Gürel-Senem Çapa ve Gülbin Cavuşoğlu gibi ünlü isimler izledi.

En sevilen şarkıları seslendirdi

Emre Altuğ konserin ilk bölümünde 'Feryat', 'Yani', 'Su Gibisin', 'Kapış Kapış'ın yanı sıra 'Düşen Bir Yaprak Görürsen' ve 'Aşkım Bahardı' eserlerini söyledi.

Konserin ikinci bölümünde Emre Altuğ, Frank Sinatra'nın 'My Way' parçasını okul arkadaşı ünlü müzisyen Efe Kışlalı ile birlikte seslendirerek konserin düetler bölümünün açılışını yaptı. Efe Kışlalı'nın ardından sahneye gelen Levent Yüksel ile 'Yas'ı söyledi.

Türkiye'nin en iyi bestecisi diye anons etti

Ardından sahneye Sıla çıktı. Altuğ, ünlü şarkıcının kendisi için yaptığı yeni şarkısı 'Zahmet Olmazsa'yı onunla birlikte seslendirdi.

Türküleri sevdiren adamla düet

Konserin sonlarına doğru Olgun Şimşek'i sahneye "Bana türküleri sevdiren adam” diyerek çağıran Emre Altuğ, usta oyuncuyla birlikte 'Mihriban' türküsünü söyledi.

Selami Şahin'i ağırladı

Son olarak Türk müziğinin güç sesi Selami Şahin'i sahnesinde ağırlayan Altuğ, 'Sensiz Olmuyor' ile etkinlik alanındaki coşkuyu ikiye katladı. Şarkı sonunda Selami Şahin'in önünde eğilerek büyük ustayı selamlayan Emre Altuğ, konserinin finalini ise Yıldırım Gürses bestesi olan 'Son Mektup'la yaparak merhum sanatçıyı da rahmetle andı.

Eski eşinin gözlerinin içine bakarak söyledi

Çağla Şikel eski eşi Emre Altuğ'u oğulları Uzay ve Kuzey'le birlikte izledi. Bir ara eski eşi ve çocuklarının yanına giden Altuğ, Cem Karaca ile özdeşleşen, 'Bu Son Olsun' şarkısını eski eşinin gözlerinin içine bakarak söyledi.

Yorumlar

YORUM YAZ