ELLE Haziran kapak kızı Bade İşçil- Video

Bade İşçil’in New York macerası Elle dergisi için objektif karşısına geçmesiyle başladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Bade İşçil aşkı şöyle tanımlıyor: "Aşk bir illüzyondur. Bizler karşımızdaki insana değil, kendi yarattığımız kahramana aşık oluruz. Sonra o kişiyi tanımaya başlarız. Onu o şekilde ya sever ya da sevmeyiz. O ara zaten aşkı yitiriyoruz. Ve bitiyor. Kısaca, ben de illüzyonistimi arıyorum."

Bade İşçil hâlâ yürüyor mu? Yani o meşhur, kilometrelerce, saatler süren yürüyüşlerine devam ediyor mu? "Yürüyorum. Bu, ruh halime de bedenime de iyi geliyor. İstanbul trafiğinde vakit kaybetmiyorum. Üstelik bir zararı yok" diye cevaplıyor. Mesela Kurtuluş'tan çıkıp yürüyerek İstinye Park'a kadar gidip alışverişini yapıp geri dönüyor. Eskiye kıyasla tek fark, çekimler yüzünden bunu çok sık yapamaması. Arkadaşları bu durumdan şikayetçi değil mi? "Arabayı bırakıp yürüyelim" dediğinde kendisine kızmıyorlar mı? "Çıldırıyorlar. 'Sen alışıksın, biz kan ter içinde kalacağız' gibi şeyler söylüyorlar" diye itiraf ediyor.

"Ünlü olunca bazı şeyleri yapma hakkım yokmuş gibi düşünenler de oluyor. Sizi daha kolay eleştirebiliyorlar" diyen Bade İşçil bu durumu örnekle anlatıyor: "Mesela Twitter'dan İşçi Bayramı'nı kutladım. Hemen olumsuz yorumlar geldi"

"İyi ki oyuncu olmuşum" ve tam tersi "olmaz olaydım" dediği anlar neler? "Bu meslek gerçekten çok güzel. Ben zaten empati duygusu gelişmiş bir insandım. Bunun işe yaradığı bir mesleğim oldu." Kötü yanı? "Bazen izleyici sizi, canlandırdığınız kötü karakterle eşleştiriyor. Ve size önyargıyla yaklaşıyor. Mesela dizideki Banu yüzünden Bade olarak yaptığım bir şey için insanları inandırmakta zorluk çekiyorum. Kendi düşüncelerimi kabul ettiremiyorum" diyor.

"Lüks içinde yaşamıyorum"

Peki ünlü olmak onun için ne anlama geliyor? Cevabıyla şaşırtıyor: "Bu durumdan pek etkilenmiyorum, gayet mutluyum. Ancak sanki ünlü olunca bazı şeyleri yapma hakkım yokmuş gibi düşünenler de oluyor. Sizi daha kolay eleştirebiliyorlar. Mesela 1 Mayıs'ta Twitter'dan İşçi Bayramı'nı kutladım. Hemen olumsuz yorumlar geldi... Sanki ünlü olunca böyle şeyler yapamazmışım gibi... Bunu kutlamamı kabul etmiyorlar. Ben başka bir dünyada, inanılmaz zenginlik ve lüksler içinde yaşıyorum, bir köşede oturmuş sürekli şampanya içiyorum... Yani öyleymiş gibi algılanıyor. Öyle bir şey yok" diyor.

HAKKINDAKi SON DEDiKODULAR

Hakkında yapılan son dedikodular, dizideki rol arkadaşı Buğra Gülsoy'la birlikte olduğu haberleri için ne diyor? "Böyle bir şey olmadığı konusunda o da, ben de açıklama yaptık, alakası yok" diye yanıtlıyor. Zaten setten eve, evden sete gittiği bir dönemde bile, evde otururken kendisi hakkında "Erkek arkadaşıyla Rumeli Hisarı'nda el ele geziyor" diye bir haber gördüğü için, dedikoduları umursamamayı seçiyor. Bazen bunlara cevap veriyor, bazen gülüp geçiyor.

"AŞK BiR iLLÜZYON"

Bir de Bade İşçil'in aşk tanımını öğrenelim: "Aşk bir illüzyondur" diyor. Aşk yok manasında mı? Ne demek istediğini izah ediyor: "Aşk var tabii. Ama bizler karşımızdaki asıl insana değil, kendi yarattığımız kahramana aşık oluruz. Sonra o kişiyi tanımaya başlarız. Onu o şekilde ya sever ya da sevmeyiz. O ara zaten aşkı yitiriyoruz, hissettiklerimiz sevgiye dönüşüyor... Ya da dönüşmüyor. Ve bitiyor. Kısaca, ben de illüzyonistimi arıyorum" diye noktayı koyuyor. Madem öyle, bugünlerde neler hissediyor, aşık olmayı diliyor mu? "Vallahi bahar geldi, insan aşık olmak istiyor tabii ama bu fikirden biraz ürküyorum."

Neden ürktüğüne gelince, onu da şöyle izah ediyor: "O kadar iş odaklı bir insanım ki, adamı göremeyeceğim, o üzülecek... İşim konusunda çok disiplinliyim. Ben çekimlerimin arta kalan zamanın-da zaten spor yapıyorum. Galiba ben spora aşığım" diyor gülerek. "Bana setteyken 'Bunca saat nerede kaldın?' demeyecek birisi olmasını isterim; böyle bir insanın varlığı beni sadece güçlendirir" diyor. Bu konuda anlayışlı birine denk gelmeyi umuyor. Eski erkek arkadaşı anlayışlıymış. "Keşke yine öyle biri, anlayışlı, olgun bir insan olsa... " diyerek gönlündeki ilişki ve insan hakkında bir ipucu veriyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Yorumlar

YORUM YAZ