Ekose giymenin altın kuralları

Yeni sezona giriş yaptığımız taze sonbahar, yaz mevsiminin elini henüz bırakmamışken gardıroplar da iki mevsimin aslarını tutmaya devam ediyor.

Hırkalar ve ince kazaklar değişen havanın ritmine yavaş yavaş ayak uydururken sezonun vazgeçilmezi ekose gardıroplara hızlı bir giriş yaptı. Ancak bu giriş, daha önceki zamanlara kıyasla çok daha yoğun ve cesur adımlarla ilerliyor. Cambridge Düşesi Kate Middleton'un Victor & Albert Müzesi'ndeki Fotoğraf Merkezi'nin açılısında giydiği Erdem tasarımı ekose elbise ise bu klasik kumaşa yeni nesil bir popülerlik kattı.

Hareketli kış

Yakın bir geçmişi olmasına rağmen değişik desenleri karıştırmaya, kaos içinde bir uyum yakalamaya alışmışken, ekosenin de oyuna dahil olması tercihler konusunda sizi biraz zorlayabilir; ancak katılımcılar çoğaldıkça hareketlenen yeni kış sezonu yaz mevsimini aratmayacak kadar pozitif bir etkiyi de beraberinde getiriyor.

Renkli ekoseler sezonun yeni cool kurtarıcısı

Bu sezon istediğiniz her deseni, istediğiniz her kumaşla kombinleyebilir ve zamanla sadece seçimleri biraz erteleyebilirsiniz. Genelde dış giyimde tercih edilen ekose ise özellikle bu sezon full kombin olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle canlı renklerden bir araya gelen ekose kumaşlar, beklenmedik bir şekilde kurtarıcı parçalar arasına girmeye aday.

Yine de ekosenin kullanım alanları konusunda şüpheleriniz varsa tek parça ile yola çıkıp hızlı bir alıştırmanın ardından kendisini daha geniş çaplı kullanabilirsiniz. Bu tür durumlarda deri veya jean pantolonlar size çok yardımcı olacaktır. Ekose kumaş bir blazer'i rahatlıkla bu ikiliden birini seçerek kombinleyebilir sneaker'la casual ama modern bir görüntü yakalarken, stilettolarınızla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Altın Çağ

Aksesuar seçiminde ise hiç şüphesiz altın takıların ekose kumaş ile uzun süren bir arkadaşlığı var ve hangi desende olursa olsun tereddüt etmeden altını tercih edebilirsiniz. Kendisiyle uyum içinde olan bir diğer alternatif ise toprak tonları olacaktır. Ufak bir doz kahve dokunuşu hem nostaljik hem de zarif bir stil yaratmanız açısından önemli bir detay oluşturuyor.

Okula dönüş

Eğer ekose kumaşına önceden alışkınsanız bu sezon sınır alanlarınızı biraz daha esneterek tamamen ekosenin domine ettiği bir stil oluşturabilirsiniz. Özellikle takım elbise konusunda tercihinizi bu eğlenceli seçimden yana kullanabilir ve minimalist tamamlayıcılarla mükemmel bir denge yakalayabilirsiniz. Hatta ekosenin kendi içinde barındırdığı kolej havasından da ilham alarak bu sezon bomber ceketlerle de kombin yapmanız mümkün.

Genellikle ağır bir havası olan ekose tasarımcılardan aldığı gençlik iksiriyle birlikte her yaşa ve her duruma rahatlıkla uyum sağlayabildiğini bize bu sezon bir kez daha hatırlatırken birkaç kilit parçanızı ekose kumaştan tercih etmeniz size kış boyunca farklı stiller yaratmanız konusunda da mutlaka destek olacaktır.

(Bu yazı Oggusto.com'dan alınmıştır.)

Yorumlar

YORUM YAZ