Ekose giymenin altın kuralları

Abone Ol 

Kış mevsimi stilimizi dönüştürmeye devam ederken modanın aslarını tutmaya devam ediyor. Yumuşak hırkalar ve kalın kazaklar değişen havanın ritmine ayak uydururken sezonun vazgeçilmezi ekose, gardıroplara Sonbahar mevsimiyle birlikte hızlı bir giriş yapmıştı. Ancak bu giriş, daha önceki zamanlara kıyasla çok daha yoğun ve cesur adımlarla ilerliyor. 

Ekose giymenin altın kuralları #1

Hareketli kış

Yakın bir geçmişi olmasına rağmen değişik desenleri karıştırmaya, kaos içinde bir uyum yakalamaya alışmışken, ekosenin de oyuna dahil olması tercihler konusunda sizi biraz zorlayabilir; ancak katılımcılar çoğaldıkça hareketlenen yeni kış sezonu yaz mevsimini aratmayacak kadar pozitif bir etkiyi de beraberinde getiriyor.

Ekose giymenin altın kuralları #2

Bu sezon istediğiniz her deseni, istediğiniz her kumaşla kombinleyebilir ve zamanla sadece seçimleri biraz erteleyebilirsiniz. Genelde dış giyimde tercih edilen ekose ise özellikle bu sezon full kombin olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle siyahın cool tavrıyla bir araya gelen ekose kumaşlar, yeni favori kurtarıcınız olabilir.

Ekose giymenin altın kuralları #3

Yine de ekosenin kullanım alanları konusunda şüpheleriniz varsa tek parça ile yola çıkıp hızlı bir alıştırmanın ardından kendisini daha geniş çaplı kullanabilirsiniz. Bu tür durumlarda deri veya jean pantolonlar size çok yardımcı olacaktır. Ekose kumaş bir blazer’i rahatlıkla bu ikiliden birini seçerek kombinleyebilir sneaker’la casual ama modern bir görüntü yakalarken, stilettolarınızla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Ekose giymenin altın kuralları #4

Ayrıca ekosenin toprak tonlarıyla olan zamansız uyumunu düşünürsek, işin içine yakın renkleri dahil edebilirsiniz. Hardal ve bordo rengi iyi bir takım arkadaşı olduğu gibi stilinizde sofistike bir şık yakalamanıza yardımcı olacaktır. Sezonun nostalji hamlesini ise madalyon kolyelerle yansıtabilirsiniz.

Ekose giymenin altın kuralları #5

Altın çağ

Aksesuar seçiminde ise hiç şüphesiz altın takıların ekose kumaş ile uzun süren bir arkadaşlığı var ve hangi desende olursa olsun tereddüt etmeden altını tercih edebilirsiniz. Kendisiyle uyum içinde olan bir diğer alternatif ise toprak tonları olacaktır. Ufak bir doz kahve dokunuşu hem nostaljik hem de zarif bir stil yaratmanız açısından önemli bir detay oluşturuyor.

Ekose giymenin altın kuralları #6  

 Okula dönüş

Eğer ekose kumaşına önceden alışkınsanız bu sezon sınır alanlarınızı biraz daha esneterek tamamen ekosenin domine ettiği bir stil oluşturabilirsiniz. Özellikle takım elbise konusunda tercihinizi bu eğlenceli seçimden yana kullanabilir ve minimalist tamamlayıcılarla mükemmel bir denge yakalayabilirsiniz. Hatta ekosenin kendi içinde barındırdığı kolej havasından da ilham alarak bu sezon bomber ceketlerle de kombin yapmanız mümkün.

Ekose giymenin altın kuralları #7

Genellikle ağır bir havası olan ekose tasarımcılardan aldığı gençlik iksiriyle birlikte her yaşa ve her duruma rahatlıkla uyum sağlayabildiğini bize bu sezon bir kez daha hatırlatırken birkaç kilit parçanızı ekose kumaştan tercih etmeniz size kış boyunca farklı stiller yaratmanız konusunda da mutlaka destek olacaktır.

(oggusto.com)

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu