Kalp sağlığını korumanın 10 altın kuralı

Sağlıklı bir kalbe ve dolaşıma sahip olmanız için elzem olan alışkanlıkları hayatınıza dahil ederek hayatınızı hareketlendirmeye ne dersiniz?

Evde çalışırken hareket etmeyi ihmal etmeyin

Pandimiyle birlikte yaygınlaşan evden çalışma modelinin kurbanı olmak istemiyorsanız, her yarım saatte bir hareket etmeyi alışkanlık haline getirin.

Metabolizmamızı kış saatine göre güncellemeliyiz

Kışın duygusal yeme atakları yaşıyor ve havaların soğumasıyla kendini daha yorgun hissediyorsanız, metabolizmanızı soğuk havalara göre düzenleyebilirsiniz.

Akciğer kanserine yakalanma riski nasıl azaltılabilir

Akciğer kanserine yakalanma riski nasıl azaltılabilir

Kanser türleri arasında ölüm oranı oldukça yüksek olan akciğer kanserinden korunmanızı sağlayarak, risk faktörlerini düşürmenin yollarını gelin birlikte keşfedelim!

Kış aylarında su içmeye özen gösterin

Kış aylarında su içmeye özen gösterin

Soğuk havalarda ısıya bağlı olarak az su kaybı ve hareket eksikliği sebebiyle sıvı tüketiminin eksikliği metabolizmanızı olumsuz yönde etkilemesin.

Sağlıklı ve uzun yaşamın 15 altın kuralı

Kaliteli bir hayat sürmek isteyenlerin günlük rutinlerinde ve alışkanlıklarında değiştirmesi gerekenleri sizler için sıraladık…

Menopozu sağlıklı geçirmek için egzersiz şart

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Şeyma Yöney, menopozun da doğum gibi doğal bir süreç olduğunu belirterek Dünya Menopoz Günü’ne özel açıklamalar yaptı.

Menopoz, kadınların barışık olması gereken doğal bir süreç

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, menopozun kadınların yaşam sürecinin doğal bir parçası olduğunu söyledi.

Sağlıklı zayıflamayı kolaylaştıracak diyet takviyeleri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Anıl Öztürk, yeterli ve dengeli bir diyetle birlikte diyet takviyeleri kullanılmasının sağlıklı zayıflamaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Romatizmal hastalıkların tedavisinde egzersizi ihmal etmeyin

Romatizmal hastalıkların tedavisinde egzersiz yapmanın önemini anlatan Fizyoterapist Çağıl Ertürk, konu hakkında bilgiler paylaştı.