Eğlenerek kilo vermek ister misiniz? Dans ederek kalori yakın!

Hepimizin bildiği üzere kilo vermeye çalışmak istikrar gerektiren bir eylem. Ne kadar sabırlı davranmaya çalışırsak çalışalım bu süreç bize işkence gibi geliyor olabilir. O halde sizin için eğlenceli bir yöntemimiz var. Hadi haberin detaylarına birlikte göz atalım!

Abone Ol 

Doğru müzik doğru hareket

Dans etmek bütün vücudunu çalıştırdığı için kaslarınız daha fazla esneyecek ve yağ yakımınız da daha kolay bir hale gelecek. Öncelikle şöyle en sevdiğiniz müziği açın ardından kendinizi ritme bırakın! Aman dikkat sevdiğiniz müzik türü arabesk ise zayıflamanız ne yazık ki mümkün değil. Çünkü ihtiyacınız olan şey hareketin ta kendisi!

Rüyada Müzik Dinlemek Ne Anlama Gelir?

Zumba Nedir? Nasıl Yapılır? - Ladelmare Sports & SPA

Günde kaç dakika ayırmalıyız?

Her ne kadar eğlenceli gözükse de yine de istikrar şart! Dans ederek kilo vermeye karar verdiyseniz günde minimum 40 maksimum 60 dakika ayırmanızda fayda var. Vücudunuzun hem üst hem alt bölümü aynı anda çalışacağı için 10 dakika içerisinde yaklaşık 100 kalori yakabilirsiniz.

Mutluluğunuz da artacak!

Sevdiğiniz müziği dinlerken dans etmek, kalori yakmanın yanı sıra mutluluk hormonu salgınızın da artmasını sağlayacak. Bir taşla iki kuş diyebiliriz.

Uzmanlar Açıkladı: Neşe ve Mutluluk Aynı Şey Mi? - Mahmure

Hiçbir spor aletine gereksiniminiz yok!

Bu zayıflama yöntemine karar kıldıysanız tek ihtiyacınız olan şey sizsiniz! Herhangi bir ağırlık aletine ihtiyacınız olmadan sadece hareket etmeniz yeterli olacaktır. Eğer doğru hareketleri yaptığınıza emin değilseniz Youtube üzerinden aerobik hareketler içeren videoları izleyerek de egzersizlerinizi yapmanız mümkün.

Evde spor yapmanızı kolaylaştıracak online egzersiz videoları ve mobil  uygulamalar

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu