Alerji, çocuklarda okul başarısının en büyük düşmanıdır

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Köse, mevsim geçişlerine bağlı olarak gelişen alerjilerin çocuklarda odaklanma sorunlarına neden olduğunu söyledi.

Okullarda uygulanması gereken 5 hijyen kuralı

Okullar açılırken pandeminin devam ettiği göz önünde bulundurularak, hijyen konusunda dikkatli olmak gerekiyor. İşte, uyulması gereken kurallar…

Aileler için okula dönüş önerileri

Okul döneminin başlamasıyla birlikte çocuğunuzu psikolojik ve fiziksel olarak koruyabilmenin yollarını öğrenmeye ne dersiniz?

Çocuğunuz yüz yüze eğitime hazır mı

Çocuğunuz yüz yüze eğitime hazır mı

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzm. Dr. Muhammet Albayati, uzun bir sürenin ardından tekrar açılacak okulların çocuklar üzerindeki etkilerini paylaştı.

Okula dönüşte zorlanan çocuklar iletişim sorunları yaşayabilir

Okula dönüşte zorlanan çocuklar iletişim sorunları yaşayabilir

Okula dönüş zamanı yaklaşırken birçok ebeveyn çocukları için endişe ediyor, okulda neler yaşayacağını düşünüyor. Uzman Klinik Psikolog İlkim Seray Kılınç, bu dönemi çocuğu ve kendini için kolaylaştırmak isteyen ebeveynler için altın değerinde önerilerde bulunuyor.

Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı

2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 13 Eylül Pazartesi olarak belirlendi.

Çocuklar yüz yüze eğitime nasıl hazırlanmalı

BÜMED MEÇ Okulları Okul Müdürü Yılmaz Uçak, kaleme aldığı yazıda yeni eğitim-öğretim yılında çocukların yüz yüze eğitime nasıl hazırlanması gerektiğini anlattı.

Aşı zorunlu olabilir mi

Av. Elvan Kılıç, son zamanlarda gündemi meşgul eden "Aşı zorunlu olabilir mi?" sorusunu hukuki olarak cevapladı.

Çocuklara değerler ve ahlak eğitimi nasıl verilmeli

Değerler ve ahlak eğitiminin çocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. Çocukların ebeveynlerinden gördükleri olumlu ve olumsuz tüm davranışları yapma eğiliminde olduklarını belirten uzmanlar, değerler eğitimi verilirken ebeveynlerin çocuklara doğru örnek olmalarının önemli olduğunu ifade ediyor.

Akran zorbalığında çözüm, vicdan duygusu

Uzm. Klinik Psikolog Ahmet Fahri Karabudak ‘Akran zorbalığı’ hakkında açıklamalar yaptı ve ‘Empati, saygı, merhamet, vicdan muhasebesi gelişiminin zorbalığa karşı çözümcül’ bir yaklaşım olacağını ifade etti.