Efsane oyun sahnelere geri dönüyor

Ali Poyrazoğlu’nun ‘Tak Tak Takıntı’ isimli efsane oyunu, 29 Kasım’da sevenleriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

Ali Poyrazoğlu'nun yazar Laurent Baffie'nin eserinden Türkçe'ye uyarlayarak yönettiği ve oynadığı 'Tak Tak Takıntı', 29 Kasım'da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde sahnelenecek.

Yaşasın gerçek sanat

"Bazen şunu yüksek sesle söylemek gerekiyor: İyi ki tiyatro var. Duayen sanatçıları, yeni yetenekleri, zekice kurgulanmış öyküleri, unutulmaz oyunları başka nerede bir arada canlı kanlı görebiliriz ki? CGI efektlere inat, yaşasın gerçek sanat! "

Takıntılarınızın esiri olmayın

Ali Poyrazoğlu, Melih Ekener, Eser Ali Yıldırım, Güneş Emir, Hasan Akdemir, Güneş Berberoğlu ve Aylin Dönmez'in oyuncu kadrosunda yer aldığı, soluksuz bir güldürüye sürüklüyor izleyiciyi. Her bir karakterin garip bir takıntısının olduğu oyun, gündelik yaşam içinde yanından geçtiğimiz, farkına varmadığımız, sıradan sandığımız küçük olaylar üzerinden örtüleri kaldırıp önümüze koyuyor.

Saplantılarından kurtulup, kendine yeni baştan başlamanın yolunu bulanlar, kurulu düzen hapishanesinden kaçıyor; içlerine tıkıldıkları hücrenin duvarlarını parçalıyor. Ve şunu söylüyor: "Bırakın, doğsun güneş… Oyuna gelin, birlikte kaçalım hapishaneden”

Yorumlar

YORUM YAZ