Çocuklarda tırnak yemenin nedenleri

Çocuğun gelişim döneminin bir parçası olan tırnak yeme davranışı karşısında ebeveynler genellikle telaşa kapılıp yanlış tutumlar sergileyebiliyorlar. Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Ergenlik döneminde doğru iletişimi nasıl kurmalıyız?

BÜMED MEÇ Okulları İstinye Okul Müdürü Yılmaz Uçak, ergenlik döneminde sağlam bir aile ilişkisi kurabilmek için ebeveynlere düşen sorumlulukları hatırlatarak önemli tavsiyelerde bulundu.

Çocuğa kitap okuma kültürü kazandırmanın 5 yolu

Eğitim Danışmanı Murat Karcıoğlu’ndan çocuğun kitap okuma kültürünün oluşmasına katkı sunacak öneriler...

Ebeveyn ve çocuklarda stres yönetimi

Ebeveyn ve çocuklarda stres yönetimi

Eğitim Koçu Murat Karcıoğlu, “Genç olmak iki cephede birden savaşmayı gerektirir. Bir cephede anne babalar, diğer cephede arkadaşlar vardır. Çocuklar; anne babaları karşısında özgürlüklerini haykırmak isterken imtiyazlarını kaybetmekten korkarlar.

Çocuklarda 2 yaş sendromu

Çocuklarda 2 yaş sendromu

“2 yaş sendromu” olarak bilinen ve 16-42 ay arasında görülen bu dönem, çocuk gelişimi için çok önemli olmakla birlikte çoğu ebeveyn için zorlayıcı bir süreç olmaktadır.

Karne sürecine dikkat!

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi’nden Uzman Klinik Psikolog Seda Aydoğdu, 21 Ocak’ta tatile girecek olan öğrencilere verilecek karnelerin değerlendirilmesi ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulundu.

Çocukları uykusuz bırakan sebepler

Her çocukta farklı şekilde kendini gösterebilen uyku problemlerinin etkilerini azaltmak için yapılabilecekleri Uzman Dr. Ersin Sarı açıkladı.

Sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bunlara dikkat edin

Çocukların fiziksel ve mental arak sağlıklı gelişimleri için önem verilmesi gereken hususların ne olduğuna gelin birlikte göz atalım!

Çocukların kışın sık hastalanmasını önleyecek 10 altın öneri

Kış aylarında ve okul döneminde çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirerek hastalıklardan uzak durmalarını sağlayacak ipuçlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Okula dönüşte zorlanan çocuklar iletişim sorunları yaşayabilir

Okula dönüş zamanı yaklaşırken birçok ebeveyn çocukları için endişe ediyor, okulda neler yaşayacağını düşünüyor. Uzman Klinik Psikolog İlkim Seray Kılınç, bu dönemi çocuğu ve kendini için kolaylaştırmak isteyen ebeveynler için altın değerinde önerilerde bulunuyor.