Düz bir karın için ev yapımı yoğurt yiyin

İçeriğinde bulunan probiyotikler sayesinde sağlığımıza pek çok olumlu etkisi bulunan ev yapımı yoğurt aynı zamanda düz bir karnında mimarı.

Eskiden hemen hemen her evde annelerimizin yaptığı ev yapımı yoğurtlar tüketilirdi. Bu, sıklıkla komşudan maya istemek gibi bir durumu da beraberinde getirirdi. Değişen teknoloji ve gelinen endüstriyel noktada ise ev yapımı yoğurtlar yerini sanayi tipi yoğurtlara bıraktı ve artık eskisi gibi evlerde yoğurt mayalanmamaya başlandı.

Piyasada pek çok ev tipi yoğurt bulunuyor

Ancak bu dönemde çok uzun sürmedi. İnsanlar doktor ve uzmanların da uyarılarıyla bir süredir doğal olan ürünlere yönelmeye başladı. Piyasayı elinde bulunduran kimi markalarda doğal ve organik adı altında ev yapımı yoğurtları piyasaya sürdü. Artık doğal ve ev yapımı ürünlerin insan sağlığı için ciddi kurtarıcı olduğu da herkesçe kabul gördü.

Her akşam bir kase ev yapımı yoğurt

Özellikle ev yapımı yoğurt ise tam bir şifa deposu. Evde mayalanan yoğurtta bulunan probiyotikler yalnızca sağlığınız için olumlu etki yaratmıyor. Aynı zamanda ev yapımı yoğurtta bulunan probiyotikler diyetle desteklendiğinde göbek bölgesindeki yağları tamamen eritiyor. Her akşam tüketeceğiniz bir kase ev yapımı yoğurt ve biraz da yediklerinize dikkat ederek göbek bölgenizdeki inatçı yağlardan kurtulmanız mümkün.


Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

Sabri 11-12-2016 16:03:34

Diyet diye bir kavram yoktur. Ömür boyu sofradan doymadan kalkmak ve egzerli yasam sürmek vardir.

YORUM YAZ