Düşük bütçe ile dil eğitimi için gidebileceğiniz ülkeler

Yurt dışında ekonomik ve kaliteli bir yabancı dil eğitimi için bolca araştırma yapmak ve her alternatifi değerlendirmek gerekir. Yakın zamanda dil eğitimi için yurt dışına gitmeyi planlıyorsanız sizin için listelediğimiz ülkeleri seçeneklerinizin arasına alabilirsiniz

Abone Ol 

Kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkmak isteyenler için yabancı dil bilgisi olmazsa olmaz kriterlerden. Öğrenmek istenilen yabancı dilin konuşulduğu ülkede bu eğitimi almak ise en doğru ancak en zor seçeneklerden biri. Ancak yurt dışında hem ekonomik hem de kaliteli bir yabancı dil eğitimi almak imkansız değil. Yurt dışında iyi bir dil eğitimini cüzdanınızı çok zorlamadan almak istiyorsanız listemize göz atmanızda fayda var.

Malta

dil eğitimi

“Uygun fiyata yurt dışında yabancı dil eğitimi” denildiğinde çoğu kişinin aklına ilk olarak Malta gelmektedir. Bu sebeple de yaz okulları için en çok tercih edilen ülkeler arasında Malta’nın olduğunu belirtmemiz pek şaşırtıcı olmayacaktır. Yurt dışında dil eğitimi için en ekonomik seçimler arasında olan bu ada ülkesi, vize kolaylığı ve ülkemize olan mesafesiyle de oldukça avantajlı görünüyor.

Avustralya

dil eğitimi

Yurt dışında hem çalışıp hem de dil eğitimi almak isteyenlerdenseniz Avustralya en iyi alternatiflerden biri olarak öne çıkıyor. Ada ülkesi, dil öğrencileri ülkeye ayak basar basmaz onlara çalışma iznini veren nadir seçeneklerden. Ancak ülkemizle arasındaki fiziksel uzaklığı sebebiyle uzun süreli bir dil eğitimini kabullenmeniz gerek. Kısa süreli eğitim planlarınız için Malta gibi seçeneklere göz atmak daha iyi olacaktır.

Güney Afrika

Dil eğitimi için en ekonomik ülkelerden biri olan Güney Afrika, hem kafa dinleyebileceğiniz hem de rahatlıkla yeni bir dil öğrenebileceğiniz seçeneklerden. 1 aylık ziyaretlerde Türkiye’den vize istemeyen Güney Afrika’ya Türk Hava Yolları’nın da direkt uçuşu bulunuyor. İngiltere veya ABD gibi yabancı ülke dendiğinde herkesin ilk olarak aklına gelen seçeneklerin aksine, farklı kültürlere ve aktivitelere ev sahipliği yapan Güney Afrika, kesinlikle düşünülmesi gereken seçeneklerden.

İrlanda

İngiltere’nin uygun fiyatlı versiyonu olan İrlanda, öğrenci dostu ülkelerden biri. 25 hafta ve üzeri süreler için kayıt olan öğrencilere çalışma izni veren ülke her geçen yıl daha da fazla kişinin ilgisini çekiyor. Para biriktirmeyi ve dil eğitimi için ekonomik bir ülke tercih etmeyi planlayanlar için İrlanda en uygun seçeneklerden biri. Ülkenin coğrafi konumu, İngiltere seyahatleri için de bir hayli uygun.

Filipinler

Filipinler, Asya kültürünün içinde ekonomik bir yabancı dil eğitimini öğrencilere sunuyor. Doğal ve kültürel güzelliklerin saymakla bitmediği ülke eğitim ve turizm için oldukça ideal alternatiflerden. Her ne kadar ülkenin resmi dili İngilizce olsa da birçok farklı kültürü barındıran ülkede farklı diller de öğrenilebilir.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu