Uyku alışkanlıkları duruş bozukluğuna yol açabilir

Uyku alışkanlıklarının postür yani duruş üzerinde büyük etkileri olduğunu belirten Uzm. Dr. Şevket Yalçın, çok sayıda ve sert yastıklar tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Obezite, çocuklarda duruş bozukluğuna yol açıyor

Obezitenin duruş bozukluklarında önemli bir faktör olduğunu dile getiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ruhan Özer, anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Yanlış okul çantası seçimi fıtığa neden olabilir

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şadiye Sarataş, yanlış seçilen sırt çantalarının çocuklarda fıtığa neden olabileceğini belirterek aileleri uyardı.

Yüksek topuk diz ve bel ağrısı yapıyor

Yüksek topuk diz ve bel ağrısı yapıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Behiç Tanıl Esemenli, ayakkabının en önemli özelliğinin rahat olduğunu vurgulayarak, “Yüksek topuk, denge ve duruş bozukluğu yapıyor. Peşinden de diz ve bel ağrıları ortaya çıkıyor” dedi.

Omuz ağrılarını hafife almayın

Omuz ağrılarını hafife almayın

Doç. Dr. Arel Gereli, çalışırken omuz bölgesindeki yanlış duruşların uzun dönemde kaslarda yırtığa neden olabildiğini belirtti.

Hareketsizlik ortopedik sorunlara yol açıyor

Prof. Dr. Mehmet Binnet hareketsiz kalmanın duruş bozukluğundan kas ve eklem ağrılarına kadar birçok rahatsızlığa yol açacağı konusunda uyardı.

Çocuğunuzda duruş bozukluğu varsa dikkat

Çocuklukta edinilen vücut duruşunun ilerisi için önemli olduğunu söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hilal Yıldız duruş bozukluğunun nelere yol açabileceğini anlattı.

Dimdik oturmak da ağrı yapıyor

Kambur oturmanın vücut ağrılarına yol açtığını biliyoruz, ancak uzmanlar dimdik oturmanın da ağrıya neden olduğunu belirtti.