Duruş bozuklukları birçok ağrıya neden oluyor

Duruş bozukluklarının fiziksel ve ruhsal olarak birçok sorunun yanında ağrılara yol açabileceğini belirten Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, yanlış duruş pozisyonlarının yol açabileceği sağlık sorunlarını sıraladı.

Sinir sıkışmasının en büyük nedeni stres

Birçok farklı faktörden kaynaklanabilen sinir sıkışmalarının en yaygın nedeninin stres olduğunu belirten Doç. Dr. Ahmet İnanır, sinir sıkışmasının belirtilerini anlatarak önemli tavsiyelerde bulundu.

Yoga sağlık için büyük önem taşıyor

Her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği yoga uygulamalarının, aynı zamanda fizik tedavide de kullanıldığını belirten Fizyoterapist Ümit Duman, fizik tedavilere uzman hekim eşliğinde yoga eklenebileceğini söyledi.

Yanlış duruş, boy kısalmasına yol açabiliyor

Yanlış duruş, boy kısalmasına yol açabiliyor

Duruş bozukluklarının fiziksel ve ruhsal olarak birçok soruna yol açabileceğini belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Esin Selimoğlu, yanlış duruş pozisyonlarının, boy kısalmasına dahi neden olabileceğini söyledi.

Bel ağrılarınızı hafifletecek 10 öneri

Bel ağrılarınızı hafifletecek 10 öneri

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Rıza Azeri, günlük hayatınızı olumsuz etkileyen ve kronikleşen bel ağrılarından kurtulmanın yollarını anlattı.

Obezite, çocuklarda duruş bozukluğuna yol açıyor

Obezitenin duruş bozukluklarında önemli bir faktör olduğunu dile getiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ruhan Özer, anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Kurban Bayramı'nda omurga sağlığını korumak için öneriler

Kurban Bayramı'nda kurban keserken omurga sağlığı için duruşumuza dikkat etmemiz gerektiğini ifade eden Doç.Dr. Ahmet İnanır, omurga sağlığını korumak için önerilerde bulundu.

Skolyoz hakkında merak ettikleriniz

Omurga eğriliği olarak bilinen Skolyoz hastalığı hakkında merak ettiklerinizi ve tedavi yöntemlerini sizler için hazırladık…

Bel ağrısı ankilozan spondilite belirtisi olabilir

Prof. Dr. Ömer Kuru, halk arasında Ahmet Mete Işıkara ve Suna Pekuysal hastalığı olarak bilinen ankilozan spondilit (AS) hakkında önemli bilgiler vererek hastalara önerilerde bulundu.

Zihninizi ve bedeninizi yenilemek için sabah yogası pozları

Güne yoga ile başlamak bedeniniz için olduğu kadar zihniniz için de faydalıdır. İşte deneyebileceğiniz en iyi sabah yogası pozları...