Dünyanın en şişman çocuğu şaşırttı

Tüp mide ameliyatı olan Premana 'Dünyanın en şişman çocuğu' unvanını kaybetti.

Endonezya'da geçen yıl 190.5 kilo olan Arya Premana, görenleri hayrete düşürdü. Tüp mide ameliyatı olan Premana 'Dünyanın en şişman çocuğu' unvanını kaybetti. 83 kilo veren Premana, "Şimdi altı kaşık yiyecek bile doymamı sağlıyor" dedi.

Ameliyat olmasaydı ölecekti

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da yaşayan 12 yaşındaki Arya Premana'nın ameliyat olmazsa Arya'nın öleceği açıklamıştı. 5 dakikadan fazla ayakta kalamayan çocuk, dünyanın en kilolu çocuğu ünvanına sahip olmuştu. Premana, aşırı kiloları yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmıştı.

Sürekli acıkan çocuk artık yürüyemeyez hale gelmişti. Günde 5 öğün yemek yiyor, pirinç, balık, et ve sebze çorbası ile besleniyordu. Permana, hayatının bir noktasında o kadar kiloluydu ki yatağından zar zor taşınıyordu.

83 kilo verdi

Ancak bir zamanlar dünyanın en şişman çocuğu olan Arya Permana, 'dünyanın en şişman çocuğu' tahtından indi. Geçen yıl nisan ayında tüp mide ameliyatı olan Premana, toplam 83 kilo verdi. Premana'nın gelişimini izleyen bir diyetisyen ve doktoru bulunuyor. Arya Premana, verdiği bir röportajda, "Tatlı yiyecek ve içecek tüketmemi engelliyorlar. Daha fazla meyve, sebze yememi ve düzenli egzersiz yapmamı istiyorlar" dedi. Ameliyattan bu yana kilosunun giderek azaldığını ve artık daha az acıktığını söyleyen Premana, "Şimdi altı kaşık yiyecek bile doymamı sağlıyor" diye konuştu.

Yorumlar

06-05-2018 10:36:14

Bravo cocuk sana

Aferin ula nasıl becerdin 06-05-2018 09:34:04

YORUM YAZ