Dünyanın en garip festivalleri

Binlerce meraklı insan festival turizmini yeni seyahat tarzları haline getirmiş durumda. İşte gerçek olduğuna inanmayacağınız en çılgın festivaller.

Hiç Pikachu geçit törenine katılmak ya da bir bataklığa şnorkelle dalmak istediniz mi? Binlerce meraklı insan festival turizmini yeni seyahat tarzları haline getirdi ve bunun iyi bir nedeni var: Keşfetme zamanı!

Globalleşen bir dünya ve üst düzey teknoloji içinde yaşadığımız halde, dünyanın dört bir yanında şaşırtıcı, sıradışı ve hatta garip gelenekler devam ediyor.

Sizin için en garip olan festivalleri derledik. Yeni tatil yerleri bulduk gibi gözüküyor!

Burning Man Festivali - ABD

Burning Man Festivali; sanat, özgürlük ve özgüvenin bir kombinasyonu radikal bir şekilde katılımcılarına sunuyor. Black Rock Desert'te 8 gün geçirecek ve asla aynı kişi olmayacaksınız.

Festivaldeki amaç her bireyin sahip olduğu yaratıcı güçlerin ortaya çıkmasıyla kendini ifade etme ve özgüven sonucunda yeni bir kültür yaratmaktır. Dayatılan toplum kuralları sebebiyle oluşan bariyerleri aradan kaldırarak, daha çok bireysel özelliklerin ön plana çıkarıldığı bir ortam yaratmak amaçlanır.

Festivalde sergilen sanat eserleri karmaşık ve anlaşılmaz sanattan uzak, anlatmak istediğini direkt olarak ortaya koyan bir sanat türüdür. Sanat eserleri dışında değişik icatlar; makineler ve araçlar da sergilenir. Hem manevi yönden güçlü hem de çılgın bir yer arıyorsanız, Burning Man tam size göre.

Viking Festivali - İzlanda

Her yıl, İzlanda'daki küçük bir kasaba olan Hafnarfjörður, devasa bir tarihi canlandırma için hazırlanıyor: Viking Festivali. Ziyaretçiler 5 gün boyunca zamanda yolculuk yapabilir ve Vikingler gibi yaşayabilirler.

Geleneksel mutfak eşyaları satın alabilir, el işi ve dövüş sanatı konusunda sayısız atölye çalışmasına katılabilir ve yerel yemekleri deneyebilirsiniz. Akşamları festivalin en heyecan verici kısmı savaş canlandırmalarına katılabilirsiniz. Dans ederek ve otantik restoranlardaki partilere katılarak harika bir 5 gün geçirebilirsiniz. Tehlikeli ve korkutucu olabileceğinden savaşçılardan uzak durmanız şiddetle tavsiye edilir.

Kardan Adam Yakma Günü - ABD

Amerika Birleşik Devletleri'nde kutlanan bu tuhaf gün, kışın bitişini konu alıyor. Superior Gölü etrafında yaşayan Amerikalılar uzun zamandır beklenen baharın dönüşünü kutlamak için 20 Mart'ta kardan adam yakarak ısınırlar. Gelenek yerel bir cazibe merkezidir ancak diğer ülkelerden gelen ziyaretçileri de vardır. Kim bilir? Belki bir gün yayılır...

Pikachu Festivali - Japonya

Pikachu, dünya genelinde popülerlik rekoları kıran, hepimizin tanıdığı bir çizgi film yıldızı. Dünyaca ünlü çizgi filmin hayranlarının yanı sıra, Pikachu'nun artık kendi geçit töreni var.

Pikachu kostümü giymiş 1.000'den fazla sanatçı Japonya'nın Yokohama caddelerinde dolaşması ile yapılan bu festival oldukça ilginç görüntülere sahne oluyor. Bu yıl festivale bir yenilik getirilerek diğer Pokemon karakterlerinin de eşlik etmesi kararlaştırıldı. Girişim çok yeni, ancak her yıl katılmaktan mutlu olan bir hayran ordusuna sahip.

Bataklık Dalış Şampiyonası - İngiltere

Bataklık Dalış Şampiyonası, şimdiye kadar gördüğünüz en garip yarışlardan biri. Her Ağustos ayında, yerliler ve ziyaretçiler gönüllü olarak şampiyon unvanı için yarışmak için bataklığa dalıyorlar. Ayrıca, o kadar sportif olmayan ama yine de bataklığa dalmaktan hoşlananlar için festival kostümleri de mevcut. Gerçek yarış tutkunları için dayanıklılık yarışmaları da yapılıyor.

Şimdiye kadar çok şey denediyseniz ve hiçbir şeyin sizi etkileyemeyeceğini düşünüyorsanız, bataklığa geçin.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ