Dünyanın dört bir yanından en iyi 10 yoga merkezi

Her zaman zinde hissedeceğiniz bir tatil hayal edin. Son zamanlarda bunun etrafında gelişen bir turizm endüstrisi var. Manevi turizm sektörü büyüyor ve artık tamamen yogaya ayrılmış tatil yerlerinin ortaya çıktığını görüyoruz...

Tatil dönüşlerini hepimiz biliriz, berbattır. Eve döndüğümüzde sonsuza dek bohem bir hayat sürecekmişiz gibi hissederiz. Şimdi her zaman zinde ve harika hissedeceğiniz bir tatil hayal edin. Yoga turizmi gün geçtikçe büyüyor ve artık tamamen yogaya ayrılmış tatil yerlerinin ortaya çıktığını görüyoruz. İster deneyimli olun, ister hiç yoga yapmamış olun, sadece yogadan değil, diğer kültürlerin fikirlerini tanıyarak bu tarz tatillerden çok şey kazanabilirsiniz.

İşte size ilham olabilecek dünyanın dört bir yanından derlediğimiz en iyi yoga merkezleri.

Yoga Health Retreats, Byron Bay, Avustralya

Yoga'yı ayurveda tedavileri, pilates, kinesiyoloji, reiki ve daha fazlasıyla birleştirerek, harika bir sağlık seyahati yapabilirsiniz. 13 yıldan fazla bir süre önce kurulan merkez, en eski yoga merkezlerinden biri. Bir kulübe veya bungalovda kalmayacaksınız, ancak gerçek bir yoga öncüsü olduğunu iddia edebilecek bir eğitimci ile günlük seanslardan faydalanacaksınız.

Ananda Spa, Himalayalar, Hindistan

Dünyanın dört bir yanından hiçbir yoga kaçamağı listesi Hindistan'a bir gezi yapılmadan tamamlanamaz. Bundan daha etkileyici bir ortam hayal bile edemezsiniz. Himalaya eteklerinde 100 dönümlük bir arazide bulunan merkez, sağlığınızı ve ruh halinizi yeniden inşa etmeye adanmış bir merkez. İlk yoga etkinliğiniz için daha uygun bir yer düşünemiyoruz.

Swaswara, Gokarna, Hindistan

Hindistan'ın güneyine inerken, bir seyahat belgeselinin içinde gibi hissederken bir yoga merkezi olan Swaswara'yı görüyoruz. Tesis dış mekanlarda yoga yapmaya önem veriyor. Gününüz kumsalda bir yoga seansı ile başlar. En gerçekçi Hint yoga deneyimi için mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Kamalaya, Koh Samui, Tayland

Bu tesisin ortamına aşık olacaksınız. Merkez, tatsızlıktan uzak, doğal bir cennet gibi. Kamalaya, stres atma, detoks ve kişisel yoga programı için çok çeşitli sağlıklı yaşam paketleri sunuyor. 3, 5 veya 7 gecelik bir paket seçin ve deneyim seviyenize göre yogaya hemen başlayın. Yoga seanslarınız arasında masajlara, buhar odalarına ve hatta harika atıştırmalıklara zaman ayırabilirsiniz.

Haramara Retreat, Meksika

Büyülü ve oldukça doğal bir yer olan Haramara Retreat, tepeler ve deniz arasında yuva yapan başka bir tesistir. Bu tesis özellikle yoga için inşa edilmiş ve yoga prensipleri ile sığınağın nasıl inşa edildiğini ve nasıl çalıştığını anlatıyor. Ziyaretiniz için grup ya da kişisel inziva paketlerini seçebilirsiniz. Haramara Retreat, balayı paketleri de sunuyor.

Absolute Sanctuary, Koh Samui, Tayland

Tesis, yoga programı ile birlikte detoks, pilates ve spa programları sunuyor. Fas esintili mimarisi, çarpıcı bir ortam oluşturmak için yeşil, engebeli bir zemin ve yüzme havuzuyla adeta cennetten bir bahçe gibi görünüyor.Tepelerin arasındaki yapılar, kendinizi Hollywood Tepelerinde bulabileceğiniz bir detoks tesisi havası veriyor. Çeşitli yoga programları ile Absolute Sanctuary, sizin için harika bir seçenek olabilir.

Hotel Nautilus, Santa Teresa, Kosta Rika

Hotel Nautilus, günde iki kez yoga seansı sunuyor. Tesis dışında büyüleyici ve büyük ormanda yürüyüşler yapabilir ya da gününüzü kumsalda tembellik ederek geçirebilirsiniz.

Yoga In The Wild, Utah, ABD

Utah'ın dramatik, kırmızı manzarasında, ortamı olarak kullanarak yoga yapmaya ne dersiniz? Hem tekli hem de çok günlük yoga gezileri sunan Yoga In The Wild, doğadan ilham alıyor. Harika görünüyor, değil mi? Pakette rehberli yürüyüşler, vejeteryan yemekler ve tabii ki yoga seansları (güzel manzaradan bahsetmiyoruz bile) yer alıyor. Utah'ın manzarasının ihtişamından ilham alın.

The Island Experience, Ilha Grande, Brezilya

Rio De Janeiro kıyısında bulunan Ilha Grande, Brezilya'nın muhteşem okyanuslarına ve yağmur ormanlarına bakıyor. Doğayla iç içe hissedebileceğiniz cam duvarlar mevcut. Yedi günlük yoga paketleri arasında günde iki kez yapılan yoga seansları, kayak ve şnorkelli yüzme gibi birçok açık hava etkinliği bulunuyor.

Shambala Lodge Otel, Kabak Koyu, Türkiye

Ülkemizin en özel yürüyüş yollarından Likya Yolu üzerinde kurulmuş olan tesis, şehir stresinden arınmak için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz duraklardan biri. Konaklamanız sırasında ister tesisin ağaç evlerini isterseniz ise bungalovlarını tercih edebilirsiniz.

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ