3 günden ne olacak demeyin; şeker bağımlılık yapıyor

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Keskin, Bayram’da tüketilen fazla şekerin bağımlılık yapabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Obezite, astım riskini artırıyor

Prof. Dr. Hüseyin Sinan, obezitenin tek başına dahi, astım görülme sıklığının ve mevcut astım şikayetlerinin artmasına sebep olduğunu belirterek, astım ve obezite arasındaki ilişkiyi sizler için açıkladı.

Antibiyotikler, mikroorganizmalarda direnç oluşturabilir

Uzman Diyetisyen Eda Balcı, antibiyotiklerin hangi gıdalarda bulunduğu, nasıl tespit edildiği ve vücuttan atılıp atılmadıklarına yönelik bilgiler verdi.

Kalp ve damar sağlığı için nelere dikkat edilmeli

Kalp ve damar sağlığı için nelere dikkat edilmeli

Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamza Duygu, kalp sağlığını korumak için dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

DSÖ, haftada minimum 150 dakika egzersiz öneriyor

DSÖ, haftada minimum 150 dakika egzersiz öneriyor

Fizyoterapist Çağıl Ertürk, Dünya Sağlık Örgütünün ve Amerikan Spor Hekimliği Kolejinin, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi için haftada minimum 150 dakika orta veya şiddetli fiziksel aktivite önerdiğini belirtti.

Menopoz dönemini iyi yönetmenin yolları

Menopozu iyi yöneterek yaşam kalitesini korumanın mümkün olduğunu söyleyen Op. Dr. Yüksel Çağıl Tokur, bu dönemi iyi yönetmenin yollarını anlattı.

Çocuklarda oyuncak seçimi fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından önemli

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakkı Akman, yaşa uygun oyuncak seçiminin çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Sigara içmek zatürreye yatkınlığı arttırıyor

Doç. Dr. Elif Güler Kazancı, erişkin hastalarda akciğerdeki yapısal bozukluklar, altta yatan ciddi hastalığın olması ve başlı başına ciddi bir risk faktörü olan sigara içiminin zatürreye yatkınlığı arttırdığını ifade etti.

Diş eti kanaması kan kanserini işaret edebilir

Periodontoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Begüm Alkan, kan kanseri ve diş eti kanaması arasındaki bağlantıya dikkat çekerek açıklamalarda bulundu.

Hamile, yaşlı ve veganların iyot tüketmesi şart

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Necmi Namal, hamile, yaşlı, sağlıksız beslenen gençler ve veganların, vücudun iyot ihtiyacını karşılamaya yönelik beslenmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.