8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun

Kadınların daha özgür, daha mutlu, daha güçlü olduğu ve değerinin hiçbir zaman unutulmadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle...

Fahriye Evcen'den 8 Mart mesajı

Instagram hesabından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımı yapan ünlü oyuncu Fahriye Evcen, "Gücün kendisi olmalıyız.” dedi.

İşte, evde, sokakta kadının adı olmalı

Toplumsal cinsiyet eşitliği savunucusu, Murat Yeşildere, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Yeşildere, Türkiye’de kadın istihdamının artmasının önündeki en büyük engelin bilinçsiz önyargılar olduğunu ve erkeklerin değişiminin şart olduğunu söyledi.

Kadınların sesine kulak verin

Kadınların sesine kulak verin

Twitter'daki Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun başlattığı #öldürülmediğimizşehirler etiketinde kadınlar seslerini duyurmaya çalışıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kaçırılmayacak etkinlikler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kaçırılmayacak etkinlikler

Dünya Kadınlar Günü, ülkemizin çeşitli yerlerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek farklı etkinliklerle kutlanacak. Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini sizin için derledik...

Ücret eşitliği en iyi ihtimalle 200 yıl sonra

Birleşmiş Milletler tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği’ olarak belirlendi. Doç. Dr. Birsen Talay Keşoğlu, “Ücrette eşitliğin sağlanabilmesi için en iyi ihtimalle 200 yıl geçmesi gerekiyor” dedi.

Kadından şair olmaz diyenlere tepki olarak doğan kadın şairler

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel hazırladığımız bu listede Türkiye edebiyatında adı çok duyulmayan kadın şairlerimizi ele aldık.

Demet Akalın: Meclis'e mi yürüyelim

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, kadına yönelik şiddete isyan etti.

'Bırakın 8 Mart her yıl erkekler günü olarak kutlansın'

Psikiyatrist İbrahim Bilgen, "Bırakın bu dünyada 8 Mart her yıl erkekler günü olarak, geriye kalan 364 gün kadınlar günü olarak kutlansın" diyerek kadına verilmesi gereken değere dikkat çekti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun

Artık kadınların daha özgür, daha mutlu, daha güçlü olduğu ve değerinin hiçbir zaman unutulmadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle... Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!