Dünya genelinde Instagram’da en çok paylaşılan mahalleleri araştırması yapıldı! İşte merak edilen sonuçlar

Dünyanın dört bir yanından Instagram'da en çok fotoğrafı paylaşılan mahalleler araştırması yapıldı. İstanbul'un en sevilen semtlerinden biri olan Arnavutköy de bu sıralamaya girdi. Instagram'da en çok fotoğrafı paylaşılan mahalleler araştırmasın da Arnavutköy’ün 523.993 hashtag’le kendisine 14’üncü sırada yer buldu. Listenin birinci sırasında, 5.254.692 hashtag’le, Miami’nin graffitileriyle ünlü mahallesi Wynwood var.

Abone Ol 

Dünyanın dört bir yanındaki şehirleri, mahalleleri Instagram’da paylaşılan fotoğraflarda görüyoruz. Bu da o semtlerin gün geçtikçe popülaritesini arttırıyor. Dünya genelinde  şehirlerdeki en çok popüler olan mahalleleri öğrenmek isteyen Savoystewart Instagram’da fotoğrafı en çok paylaşılan 50 ünlü mahalleyi bulmak için bir araştırma yaptı.

Araştırmanın sonucunda Amerika Miami’deki Wynwood, 5.2 milyondan fazla etiketle, en çok instagramlanan mahalle çıktı. Tokyo’daki Shinjuku, 2.9 milyon etiketle ikinci, New York’taki Astoria, 2.2 milyon etiketle üçüncü oldu. Los Angeles, Londra, Seul ve Tokyo en popüler mahallelere sahip şehirler olarak sıralandı. İstanbul’un en gözde semtlerinden Arnavutköy ise listede 15. sıradan kendisine yer buldu

1. Wynwood – Miami

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu