Düğün öncesi saç bakımı sırları

Düğün öncesinde uygulayacağınız bakımlarla siz de düğününüzde ışıl ışıl görünebilirsiniz.

Her kadın bu önemli günde mükemmel görünmek ister. Bir gelinin güzelliğini taçlandıran şey ise saçlarıdır. Düğün öncesinde uygulayacağınız bakımlarla siz de düğününüzde ışıl ışıl görünebilirsiniz. İşte uygulayabileceğiniz saç bakım sırları.

Saç bakım maskesi uygulayın

Avokadoyu ezerek içine süt ilave edin ve karışımı saçlarınıza sürün. Maskeyi 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın ve bu uygulamayı haftada bir tekrarlayın.

Beslenmenize dikkat edin

Saçlarınızın göz alıcı bir yapıya kavuşması için beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Düğünden 6 ay önceden başlayarak düzenli beslenme prensipleri edinmenizde yarar var. Kalsiyum, E ve A vitamininden zengin olan besinleri günlük rutininize eklemeyi unutmayın.

Saç vitaminleri uygulayın

Düğünden yaklaşık 6 ay önce başlayacağınız saç bakımı için öncelikle saçlarınızı beslemeye ve canlandırmaya odaklanmalısınız. Saçlarınıza uygulayacağınız saç vitaminleri ile saçlarınıza parlak ve ışıldayan bir görünüm kazandırmaya çalışın.

Hindistan cevizi yağı uygulayın

Saç derisini besleyen ve saç tellerinin kalınlaşmasına yardım eden Hindistan cevizi yağını düzenli olarak her hafta uygulamaya başlayın.

Badem yağı sürün

Özellikle yağlı saçlara sahip olanlar için ideal olan badem yağı ile saçlarınızın fazla yağını dengeleyebilir ve saçlarınıza parlaklık katabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ