Dudağımıza uygun makyajı nasıl yapmalıyız

Dudaklarınıza istediğiniz görörünümü verebilmeniz için dudak şeklinize uygun teknikleri uygulamalısınız.

Üst dudağımızla burnunumuzun arası kısa ise dudağımızın en dışından bir tık içine dudak kalemi ile bir hat çiziyoruz. Dudağımızın ile burun mesafesi geniş ise dudağımızın bir tık dışından kalem ile hattımızı çiziyoruz. Bu işlem dudaklarınızı istediğiniz gibi görmeye yarayacaktır. Dudak kaleminizin rengini rujunuzdan 2 ton kadar koyu olacak şekilde seçmelisiniz.

Dolgun dudak

Eğer dudaklarınız çok dolgun ve büyük ise dudak çizginizin çok az içinden kalem ile bir hat çizebilirsiniz. Dolgun bir dudağa sahip olduğunuz için koyu renk rujlar tercih etmelisiniz çünkü koyu renkler her zaman gizler.

İnce dudak

İnce ve küçük dudaklara sahipseniz dolgun bir dudak görünümü sağlamak için kalem ile çizeceğiniz hat, dudak çizginizin bir tık dışından olmalıdır. Ruj tercihinizi, yapısı sedefli ve parlak olmalı renk olarak açık tonlarda olmalıdır. Rujunuzun açık renk olması dudaklarınızı daha dolgun gösterir.

Dudaklarınız eşit değilse kalınlaştırmak istediğiniz tarafı kalemle bir tık üstünden, inceltmek istediğiniz tarafı bir tık içten hat çizmelisiniz.

Çiğdem Avcı

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ