Donmuş limonun şaşırtıcı etkileri!

Limonun kabuğunun mucizevi faydaları...

Abone Ol 

Limonun suyunu sıktıktan sonra kalan kısmını ne yapıyorsunuz?

Muhtemelen herkes gibi çöpe atıyorsunuzdur.

Yapılan araştırmalar neticesinde limonun suyunu sıktıktan sonra çöpe attığınız kısmının daha faydalı olduğu ortaya çıktı.

Limondan maksimum fayda sağlamak için tamamını kullanmanız önemli.

Peki bu kalan kısmı nasıl değerlendirebilirsiniz? Limonun tamamını tüketmek için neler yapabilirsiniz?

Limonu hepimizin alışık olduğu şekilde dilim halinde ya da suyunu sıkarak tüketmek yerine dondurarak tüketebilirsiniz.

Limonu dondurarak tüketmek şeker hastalarına, kansere ve obeziteye de iyi gelmektedir. Birçok hastalığa iyi gelen limon kabukları, dondurularak ya da rendelenerek tüketilebilir. Böylece limondan maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Limonu dondurmak ve rendelemek

Bunun için güzelce yıkadığınız ve dondurduğunuz limonu kabuğu ile rendeleyin. Bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Böylece ziyan etmeden maksimum fayda sağlayacaksınız. İçerisinide bulunan tüm vitamin ve mineralleri de kullanmış olursunuz.

Cilt için limon kullanımı

Limonun iç kısmını yüzünüze sürmek yerine kabuklarını kullanabilirsiniz. Limon kabukları insan vücuduna bulunan tüm zehirli atıkları uzaklaştırma potansiyeline sahiptir. Pek çok ülkede kanser hastalarının tedavisinde de kullanılıyor.

Kanser hastalıkları ile savaşır

C vitamini, pektin ve glikozitler limonun içinde bulunan çoğu bileşik 25 çeşit kanserle savaşabileceği araştırmalarla da doğrulanmıştır.

Kabuğundaki besinler suyundan daha fazla bileşen bulundurur. Bu sebeple limonun dondurulması ve sonradan tüketilmesi de hem cilt için hem vücut için faydalıdır.

 

 

 

Başa dön tuşu