Dolgun ve kıvrık kirpikler için doğal çözümler

Kaşlarınızın ve kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, çözümü kolay!

Abone Ol 

Seyrek kirpik ve kaşlar çoğumuzun genel sorunu diyebilir miyiz? Bir gece makyajında takma kirpikler yerine, takma gibi görünen dolgun ve uzun kirpikler neden size ait olmasın? Peki bunun çözümü nedir derseniz, tabii ki çok basit. Sadece biraz sabır gerektiriyor, sabrettiğiniz takdirde göreceksiniz herkesin dilinde sizin kaşlarınız ve kirpikleriniz olacak benden söylemesi.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı antiseptik ve mantar önleyici özelliğiyle yanıklar, cilt sorunları ve kesikler için oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun dışında nemlendirici bir bariyer oluşturarak düzenli kullanımda kaş ve kirpiklerin gürleşmesinde etkilidir. Çay ağacı yağı kesinlikle yutulmaz, kullanmadan önce bileğinizin içi kısmına bir miktar uygulayarak vücudunuzun tepkisine bakın. Eğer kızarma, yanma gibi belirtiler varsa uygulamayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının faydaları bitmez. Hem yiyeceklere, içeceklere, saçlara, cilde her şeye faydası bulunuyor. Mis gibi kokusu da yanında bonus oluyor. Uygulaması da çok basit elinizde ısıttığınız hindistan cevizi yağını kaşlarınıza ve kirpiklerinize her gece yatmadan uygulayın. Uyurken gözlerinizi yağmaması için kirpiklerinize sürdüğünüz yağı yarım saat sonra yıkayın, kaşlarınızdaki yağ sabaha kadar kalabilir.

Jojoba Yağı

Çook eski zamanlardan beri yetişen Kuzey Amerika özgü bir bitkidir. Bir çok faydası bulunur ve iyileştirici özellikleri vardır. Sivilce yapmak, nemlendirir, kolajen arttırmaya yardımcı olur, kırışıklıkları azaltır. Bunların yanında güneş yanıklarını yatıştırır ve kaş, kirpikleri dökülmesini durdurur ve gürleştirmeye yardımcı olur.

Hint Yağı

Hint yağının diğer yağlardan farkı içerisinde bulunan proteinler, yağ asitleri, vitaminlerin karışımından oluşmasıdır. Saç dökülmesinde de oldukça etkilidir, kökleri besleyerek saç uzamasına yardımcı olmasının yanı sıra düzenli kullanımda kirpik ve kaşları dolgun bir görünüme ulaştırır.

Günlük kaş ve kirpik bakımı

  1. Kaş ve kirpiklerinizi her gün düzenli olarak minik bir fırça ile tarayın.
  2. Kullandığınız yağları mutlaka her gün düzenli olarak uygulamaya özen gösterin.
  3. Yatmadan önce mutlaka bir pamukla ve makyaj temizleme suyu ile makyajınızı temizleyin.
  4. Çok sert maskara ve kaş kalemi uygulamaktan kaçının.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu