Dolgun kaşlar için 5 ipucu

Dolgun, kalın kaşlar her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Doğal olarak kaş büyümesini teşvik etmek ve dökülmeleri önlemek için düzenli uygulandığında mucizevi etkiler gösteren 5 ipucumuz var.

Abone Ol 

Kirpiklerimiz ve kaşlarımız ifademizi zenginleştirir ve çekici bir görünüme katkıda bulunur. Son yıllarda gür ve kalın kaşlar giderek daha popüler hale geldi. Ancak çoğu kadın gür kaşlar konusunda o kadar da şanslı değil. Ne yazık ki birçok kadının kaşında kaş kalemi ile doldurmaları gereken boşluklar vardır. İnce telli ve seyrek kaşlarınız varsa ve doğal yöntemler ile kaşlarınızı dolgun hale getirmek istiyorsanız sizler için 5 öneri sıraladık.

Dolgun kaşlar için evde uygulayabileceğiniz 5 ipucu

1.Evde doğal yağlarla hazırlayabileceğiniz karışımlarla kaş köklerinizi besleyin

Kaş büyümesini teşvik etmek için her zaman bir kaş serumu olmak zorunda değil. Evde hazırlayacağınız doğal karışımlar ile kaş köklerini besleyebilir serum etkisi yaratabilirsiniz. Bazı doğal malzemeler içeriklerinde bulunan maddeler sayesinde kaş köklerini uyarabilir ve kaş büyümesi üzerinde olumlu etkiler yaratır. Bunlardan bazıları; hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, Hint yağı ve aloe vera özüdür.

Soğan suyununda kıl kökleri üzerinde mucizevi etkilere sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim. Soğanda bulunan kükürt bileşikleri uygulandığı bölgede kan dolaşımını arttırır ve dolayısıyla kaş büyümesini uyarır.

2. Doğru ve dengeli beslenin

Saç derisi, kaşlar veya kirpikler fark etmez beslenme şeklimiz saçlarımızla ilgili olarak önemli rol oynar. Tabii ki saç köklerimizin doğası büyük ölçüde genetik mirasımızdan etkilenir ancak yediğimiz veya yemediğimiz besinler kıl kökleri üzerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Daha kalın, daha dolgun kaşlar istiyorsak diyetimizde almamız gereken temel besinler omega-3 yağ asitleri, çinko, biyotin, A ve E vitaminleridir.

3. Peeling yapın

Yüz peelingleri bir çok insanın yüz bakımı rutininde vazgeçilmezidir. Peeling ile ölü deri hücreleri temizlenir ve cildin daha hızlı yenilenmesi sağlar ve kan dolaşımını uyarır. Bu nedenle dolgun kaşlar için de peeling uygundur. Düzenli peeling kıl köklerine kan akışını teşvik eder ve böylece büyümeyi uyarır.

4. Masaj

Masajın harikalar yaratabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Zihnimizi rahatlatır ve sertleşmiş kasların gerginliğini giderir. Ancak düzenli masajlar sadece boyun ve sırt için değil aynı zamanda kaşlarda da nazik hareketlerle uygulandığında çok güzel sonuçlar verir. Düzenli olarak kaş fırçası veya temiz bir diş fırçası ile kaşlarınızı dailesel hareketler ile taramak kan akışını ve dolayısı ile saç büyümesini uyarır. Ancak dikkatli olun çok sert baskı uygularsanız kaş derisi ve kökler zarar görebilir.

5. Cımbız ile vedalaşın

Kaşlarınız için cımbız, ağda veya iplik fark etmez kaşlarınıza dokunma dürtüsüne karşı koyun. Bu ilk başlarda biraz zor gelebilir ancak dolgun ve güzel kaşlara giden yolda ilk adım onların büyümesine izin vermektir. Gerçek manada değişimin gözlenmesi üç ila dört ay ve bazen kaşların tamamen yeniden büyümesi bir yıla kadar sürebilir. Sizi bu süreçte rahatsız eden garip bir açıyla uzayan kaş tellerinizi yolmak yerine makas ile keserek düzenleyin.

idealmedia

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu