Doğan antibiyotik! Domates suyu mucizesi

Yeni bir keşif ortaya çıktı: Domates suyu, vücutta antibiyotik etkisi göstererek bakterileri yok ediyor.

Abone Ol 

Bilim insanları, sofraların vazgeçilmezi domatesin, sağlığımıza olan faydalarını bir kez daha kanıtladı.

Domates suyu, vücutta antibiyotik gibi çalışarak çeşitli bakterileri etkili bir şekilde yok ediyor.

Kahvaltı sofralarımıza lezzet katan bu mucizevi meyvenin sağlık açısından taşıdığı avantajlara bir yenisini eklemek mümkün.

Domates suyu 8 saat süreyle tokluk hissi veriyor - Sağlık Haberleri

Cornell Üniversitesi araştırmacıları, domates suyunun içerisinde bulunan anti-mikrobiyal özelliklerin, sindirim sistemi ve idrar yolu sağlığını tehdit eden bakterileri etkili bir şekilde ortadan kaldırabildiğini keşfettiler.

Salmonella Typhi gibi tehlikeli bakterilere karşı etkili olan domates suyu, bu özellikleriyle bilim dünyasında dikkat çekiyor.

Domates suyunun antibakteriyel özellikleri sadece sağlığımızı korumakla kalmıyor, aynı zamanda cildimiz için de önemli avantajlar sunuyor.

Domates suyu mucizesi!

İçeriğindeki zengin antioksidanlar sayesinde cildi nemlendiren, gençleştiren ve canlandıran domates suyu, özellikle likopen adlı antioksidan ile cilt hücrelerini koruyarak yaşlanmayı önlemede etkili oluyor.

Domates suyunun diğer faydaları arasında güçlü antioksidanlar içermesi, kalp sağlığını desteklemesi, sindirim sistemi sağlığını düzenlemesi, vücudu hidrate etmesi ve göz sağlığını koruması bulunuyor.

Ayrıca düşük kalorili olması ve birçok önemli besin maddesi içermesi, domates suyunu sağlıklı bir içecek ve besin kaynağı haline getiriyor. Bir adet 180 gram ağırlığındaki domates sadece 32 kalori içermektedir.

Başa dön tuşu