Doğal güzellik sırları

Kızlar doğal olmak denildiğinde aklınıza ilk gelen kendizinizi salmak olmasın. Kendinizle barışın, kendinizi sevin ve güvenin.

Abone Ol 

Günümüzde herkes estetik yatırmaya başladı. Asla estetiğe karşı değiliz herkes nasıl kendisini rahat hissediyorsa kesinlikle öyle yapmalı tabi ki ama doğallık her zaman en iyisi diyenlerdenim. Sizde benim gibi düşünüyorsanız bakımlı ama doğal olmak için 7 altın kural..

Güzel olduğunuza inanın

Kendine Güvenen Kadınların 4 Özelliği » Ankara Psikolog

Kendine güvenen bir kadından daha doğal ve daha güzel ne olabilir ki? Unutmayın ki kendine güvenen bir kadının kusurları biri güzeldir.

Sağlığınıza özen gösterin

Kadın Sağlığı | FizyoLife - Batman Fizyoterapi - Manuel Terapi

Doğal bir güzel olmanızdaki en büyük esas budur. Bu sadece yoğurt ve müsli yemek anlamına gelmez. Aynı zamanda dengeli de beslenmelisiniz. Dans edin, arkadaşlarınızla yürüyüşlere başlayın.

Cildinizi temizleyin

En Etkili Cilt Temizleme Önerileri | CildimveBen

Akneler, lekeler ve sivilceleriniz için biberiye yağı gibi doğal ürünler kullanabilirsiniz. Daha çok sebze ve meyve tüketin. D ve C vitamini depolayın. Sıcak sudan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve alkol içermeyen bir temizleyici kullanın. Güneş koruyucu kullanmayı da ihmal etmeyin.

Güzel sağlıklı saçlar

Sağlıklı Saçlar için Bakım - Fosforlu Düşünceler! Faydalı Bilgiler!

Saçlar, dikkat çekmek için her zaman mükemmel bir yoldur. Siz ne kadar sağlıklı ve mutlu olursanız saçlarınız o kadar güzel görünür. Saçlarınızı yakan; fön, maşa gibi işlemlerden önce mutlaka koruyucu sprey sürün. Saçlarınız sizin hazineniz.

Dişlerinizi fırçalayın

Gülüş Tasarımı - Parlar Dental Clinic Implant Technology

Güzel bir gülümsemeden daha doğal ne olabilir ki? Onarıcı bir diş macunu ile dişlerinizi günde en az 2 defa fırçalayın. Bu fırçalamak metodu çürük ve diş eti problemlerinizi azaltır. Yılda 2 kez kontrol için diş hekiminize başvurmayı da ihmal etmeyin. Dişlerinizi beyaz tutmak için asitli ve kafeinli içeceklerden olabildiğince uzak durun. Siz gülünce güzelsiniz

Makyajınızı çok abartmayın

Sevgililer Günü Makyajı ve İpuçları | Kozmela.com

Renkli bir nemlendirici, hafif bir rimel, şeffaf ya da pembe tonlarında bir ruj, krem bir allık ile yüzünüze basit bir şekilde renk verebilirsiniz.

Uykusuz kalmayın, uykunuzu alın

Kaliteli uykunun faydaları

Uyku! Uyumak harika ama yeterince uyumuyoruz. Uzmanlar 9 saat uykunun ideal süre olduğunu belirtiyor. Mutlaka yatmadan 2 saat önce yemek yemeyi bırakın. Huzursuz bir gece geçirmek istemiyorsanız kafein de tüketmeyin.

Unutmayın ki siz kusurlarınızla da güzelsiniz..

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu