Dizi avcısı yorumladı: Camdaki Kız’da Hayri’nin sonu geldi! Koynunda yılan besledi

Camdaki Kız'da Nalan içindeki boşluğu Hayri ile doldurmak isterken, Hayri ise onu ulaşılmaz olarak gördüğü için elde etmekten başka bir amaç gütmemiştir.

Abone Ol 

Bugün Kanal D’nin 79. bölümünü geride bıraktığımız “Camdaki Kız” dizisini ele alıyoruz.

Hayri’nin Nalan’a duyduğu gerçek bir sevgi mi?

Birini sevmek onun geleceğine, isteklerine, ilgi alanlarına değer vermekten geçer. Hayri ise Nalan’ı tüm sevdiklerinden ve alışkanlıklarından soyutlayarak kendisine bağlayarak içindeki bencilliği doyurmuştur. O güzel ve ulaşılmaz kadın artık sadece kendisini sözünü dinleyen biridir. Işığı sönmüştür.

Hayri’yi artık kendisi bile durduramaz

Hayri’nin yapacakları tabii elde ettiği bu başarı ile sınırlı kalmayacaktır. Hayri çıtayı bir üst noktaya daha çıkartacak ve bu kez de kendisine benzeyen yeni sevgilisi Laz Kızı ile birlikte olmak uğruna Nalan’ı harcayacaktır. Belki de aradığı kadın odur. Aynı kabalık, aynı göz karalık, aynı bencillik, Bir günde başkasına aşık olmuş, ikinci günde Nalan’ı terk kararı almıştır.

Laz Kızı Hayri’nin sonu olacak

Normalde hiçbir aşk ve hayatla ilgili karar bu kadar hızlı gelişmeyeceğine göre bu da Hayri’nin doyumsuzluğunun bir göstergesi olarak karşımızda durmaktadır. Ama gel görelim ki Laz Kızı, Hayri’nin sonu olacaktır. Celladına aşık olan Hayri, gözünü kırpmadan Nalan’ın hayatından çıkar.

Karısından ayrılışını hatırlayalım

Hayri bu ilişkinin sonunda hayatını kaybedecektir ama eğer yaşasaydı bununla da kalmayıp yeni sevgililere yelken açacağı bilinmektedir. Karısından da böyle ayrıldığını hatırlayalım.

Nalan terkedilme duygusu ile nasıl başa çıkacak?

Karısının ve çocuklarının gözünün yaşına bakmayarak ve bir daha görmemek tehdidi ile karışından boşanmıştır. Bu ayrılış ilk günlerden onun karakterini ele vermişti. Ama aşk Nalan’ın gözünü kör etiği için görmezden gelmiştir. Nalan onun için tüm düzenini alt üst ederken onun yaptığı bu terk ediş Nalan’ı bu kez yıkacaktır. Nalan Hayri’nin gidişinden çok bu duygu ile nasıl başa çıkacağını bilemeyecektir.

Nalan, Hayri’nin kendisi asla terk etmeyeceğine emindi

Nalan’a göre de Hayri ona göre değildir ve o buna rağmen terk edilmiştir, Nalan, Hayri onu hiç bırakmayacağını düşündüğü için aslında ona katlandığını çok uzun zaman sonra anlayacaktır.

Hayri ölecek

Ancak romana göre, Hayri ölecek, Laz Kızı hapse düşecek, Nalan ise iş hayatında yükselecektir.

Dizi Avcısı’nın yorumu

Bencil insanlar kendi kötü yaşanmışlarının yaralarını başka insanlarla iyileştirir, onları bir dinlenme yeri olarak görür. Amaçları gerçekleştikten sonra ise onları ayak bağı olarak görerek başkalarını hayatlarına girerler. Daha sonra da başkalarının hayatına… Hiçbir zaman tam mutlu olamazlar. Bu insanların sorumsuzca hayatına girip çıkanlarda ise açılan yaralar ise hiçbir zaman kapanmaz.

Başa dön tuşu