Çocukları yemek yemeyen ebeveynlere öneriler

Ebeveynlerin en büyük kabusunun çocuklarının yemek yememesi olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Gültaç Dayı Çamır, konu ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

Yazın alınan kilolardan kurtulmanın tam zamanı

Uzman Diyetisyen İrem İmrağ, yaza veda ederken alınan fazla kiloları sağlıklı bir şekilde vermek için önemli tüyolar veriyor.

Menopoz döneminde sağlıklı beslenme tüyoları

Uzman Diyetisyen Elif Melek Avcı Dursun, menapoz döneminde beslenin nasıl olmasıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Sağlıklı kilo almanın yolları

Sağlıklı kilo almanın yolları

Beslenme ve Diyet Bölümü Uzmanı Dyt. Aslıhan Altuntaş, sağlıklı kilo almanın püf noktalarını ve yollarını anlattı.

Kaliteli uyku için 12 besin

Kaliteli uyku için 12 besin

Gün içerisinde tüketilen besinlerin uyku kalitesinde oldukça büyük etkisi olduğunu belirten Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, uyku kalitesini artıran 12 besin hakkında bilgi verdi.

Tatlı krizini doğru yönetmenin 9 yolu

Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, hiç olmadık zamanlarda sizi kendisine esir eden tatlı krizlerinden kolayca kurtulmanın yollarını anlattı.

Her gün kahve içmenin sağlığa faydaları

Yapılan son çalışmalarda kahvenin zararından çok faydalarının ortaya çıktığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, bu leziz içeceğin ne kadar tüketilmesi gerektiğini anlatıyor.

Sürdürülebilir bir diyet izleyin

Tek tip ya da aşırı kısıtlayıcı diyetlerin uzun vadede sağlık açısından zararlı olabileceğini belirten Dyt. Serkan Sıtkı Şahin, sürdürülebilir bir diyet için tavsiyelerde bulundu.

Tabak Modeli yöntemiyle kilo verme

Beslenme ve diyetetik uzmanları Dr. Ülkü Demirci ile Arş. Gör. Kübra Şahin, sağlıklı kilo vermek isteyenler için önemli tüyolar verdi.

Yetişkin bir birey günde 2-2,5 litre su tüketmeli

Timur Erk, yaptığı yazılı açıklamada, İngiliz Beslenme Vakfı tarafından yayımlanan yetersiz su tüketimine ilişkin makaleyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.