Diyet ve spor olmadan zayıflamanın 3 yolu

Spor salonuna gitmeden veya deli gibi diyet yapmadan da kilo vermenin yolları var.

Zayıflamak için türlü türlü diyetler yaptınız, spor yapmayı denediniz ama istediğiniz kiloya düşemediniz mi? Telaş etmeyin. Spor salonuna gitmeden veya deli gibi diyet yapmadan da kilo vermenin yolları var. Günlük yaşamınızda yapacağınız ufak değişiklikler, belki de büyük bir problemin çözümü olacak. Zayıflama konusuna en başından başlamanın tam zamanı.

Doğru nefes

Jimnastikte temel kural doğru nefes almaktır. Göğsünüzle değil midenizle nefes almayı öğrenizrseniz, ince bir bel ve sıkı karın kaslarına da sahip olabilirsiniz.

Sıcak – soğuk duş

Bu yöntem oldukça basittir. Duşun sonunda önce 40 saniye soğuk suyla, daha sonra 3-4 dakika sıcak suyla yıkanın. Bu kontrast duş, kilo vermenizi sağlamakla birlikte aynı zamanda aritmi, obezite, hipertansiyon ve selülit gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.

Masaj

Kiloyla mücadelede masajın rolü büyüktür. Özellikle bal ile yapılan sıkılaştırma masajları, yağları parçalamaya yardımcı olur. Kan dolaşımını normalleştirir ve bağırsak hareketlerini artırır. Bu tür masajları hem evinizde hem de masaj merkezlerinde yapabilirsiniz. Burada önemli olan masajın sistematik olarak düzenli yapılmasıdır.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :