Kilonuzun nedeni kişiliğiniz olabilir

Bir çok diyeti, çeşit çeşit egzersizleri ve her türlü çareyi denediniz ama yine de kilo veremediniz mi? Hatta belki de kilo aldınız. Belki de bu kadar uğraşa rağmen kilo verememenizin nedeni kişiliğinizden kaynaklanabilir.

Göz sağlığı için ihmal edilmemesi gereken besinler

Göz sağlığının korunmasında ideal kilonun korunmasının ve beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, göz sağlığı için tüketilmesi gereken besin gruplarına dikkat çekiyor.

Böbrek sağlığı için 7 ipucu

Böbrek hastalıklarından korunmak için sağlıklı beslenmek, ideal kiloda olmak ve düzenli egzersiz yapmak çok önemli. İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, böbrek sağlığını korumak için 7 ipucu paylaştı.

Kurban Bayramı'nda et tüketirken dikkat edilmesi gerekenler

Kurban Bayramı'nda et tüketirken dikkat edilmesi gerekenler

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çağlıkülekçi bayram boyunca et tüketimi konusunda dikkat edilmesi gerekenleri hatırlatarak, uyarılarda bulundu.

Sağlıklı kemikler için tüketilmesi gereken besinler

Sağlıklı kemikler için tüketilmesi gereken besinler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, sağlıklı kemikler için tüketilmesi gereken besinler hakkında önemli bilgiler verdi.

Uzmanın kilo vermek isteyenlere öneriler

Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, sağlıklı kilo kaybını sağlayan ve diyetinizi destekleyen faktörleri sizler için anlattı.

Sınav öncesi doğru beslenmeye dikkat

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y. Birol Saygı, sınava hazırlanırken adayların yediklerinin ve içtiklerinin önemi hakkında bilgiler verdi.

Unutkanlığınıza iyi gelecek doğal mucize: Tarçın

Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, kan şekerini dengelemesiyle ve kilo vermeye yardımcı olmasıyla bilinen tarçın hakkında bilmedikleriniz…

Uzmanından sağlıklı bir yaşam için beslenme tüyoları

Pandemi sürecinde beslenme düzenine ilişkin önerilerde bulunan Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Diyetisyen Gonca Güzel Ünal, önemli bilgiler paylaştı.

Ramazan Bayramı'nı sağlıklı geçirmek için 5 öneri

Bayram’da yaşanabilecek hazımsızlık sorunlarının önüne geçmek ve bayram dönemini sağlıklı geçirmek için dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili öneriler sizler için hazırladık…