Kışın bağışıklık sistemini güçlü tutmanın yolları

Mevsim ve hava sıcaklığının değişmesi ile beslenme alışkanlıklarında uygulanacak farklılıklar sayesinde kış aylarında bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye ne dersiniz?

Metabolizmamızı kış saatine göre güncellemeliyiz

Kışın duygusal yeme atakları yaşıyor ve havaların soğumasıyla kendini daha yorgun hissediyorsanız, metabolizmanızı soğuk havalara göre düzenleyebilirsiniz.

Kilo vermenizi kolaylaştıracak yöntemler

Sağlıklı bir görüntüye ve vücuda sahip olmak için kilo verme sürecinizi hızlandıracak yöntemleri keşfetmeye ne dersiniz?

Kışın kahvaltıyı atlamak kilo artışını tetikleyebilir

Kışın kahvaltıyı atlamak kilo artışını tetikleyebilir

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Selin Nur Ünal, kışın artan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için her besin grubundan yeterli ve dengeli şekilde beslenmenin şart olduğunu belirtti.

Yaşlılıkta beslenme alışkanlığınız sağlığınızı etkiler

Yaşlılıkta beslenme alışkanlığınız sağlığınızı etkiler

Diyet Uzmanı Diyetisyen Gizem Gençyürek, yaşlılıkta döneminde beslenme alışkanlıklarının sağlık üzerindeki etkileri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Epsom tuzu günde 30 gramdan fazla tüketilmemeli

Magnezyum sülfat olarak da bilinen ve kimyasal yapısından dolayı tuz olarak adlandırılan epsom tuzu ile alakalı olarak Diyetisyen Eda Balcı, nasıl kullanılması gerektiğini ve faydalarını sıraladı.

Kırmızı pancarın sağlık üzerindeki faydaları

Diyetisyen Eda Balcı, bağışıklığı güçlendirmek adına antioksidan deposu olan kırmızı pancarın kanserden kronik kalp yetmezliğine kadar birçok hastalığa deva olduğunu söyledi.

Şeker tüketimi bağışıklık sistemini savunmasız bırakıyor

Kış aylarında hastalıkların daha çok arttığını belirten Diyetisyen Veysel Ciğerli, yüksek şeker tüketiminin ise bağışıklık sistemini savunmasız bıraktığını söyledi.

Stresli olmanın altında yanlış beslenme yatıyor olabilir

Diyetisyen Gözde Karaca Kayan, obeziteyi tetikleyen etkenlerden stres ile beslenme arasında bir bağlantı olduğunu söyleyerek uyarılarda bulundu.

Doğru bilinen yanlışlar kilo vermeyi engelliyor

Beslenme ve Diyet Uzmanı Klinik Diyetisyen Melisa Kara, diyet yaparken kulaktan dolma, yalan yanlış bilgilerin fit ve sağlıklı olma hedefine ulaşmanın önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.