Diyet yapıp kilo verememenin sebepleri nelerdir?

Diyet yapıyor ama bir türlü kilo veremiyor musunuz? Birçok sebebi olabilir, gelin birlikte inceleyelim.

Abone Ol 

Yaz geldi herkes diyet halinde, peki ya siz? Yoksa siz diyette olup bir türlü kilo veremeyenlerden misiniz? Eğer öyleyse gelin bakalım bunun sebepleri nelermiş birlikte inceleyelim. 

Sıkı bir diyete başladınız fakat yoğun bir günün ortasındayken öğün atladığınız oluyor mu? Ya da öğünü biraz fazla kaçırdığınız? İşte bunların hepsi bir sebep olabilir. Özellikle öğün atlamanız kan şekerinizi düşürür ve buda tatlıya olan ihtiyacınızı arttırır ve sizi acıktırır. Ayrıca sık yemek yemenin faydalarından biride metabolizmanın sürekli olarak çalışıyor olmasıdır. Araştırmalar sonucu gösteriyor ki, sabahları kahvaltı yapmadan güne başlayanlar ileriki öğünlerde daha fazla kalori alıyor. 

Kilo verememenin sebepleri?

Egzersiz yapmamak

Diyetimi aksatmıyorum, saatinde yiyorum, ne verildiyse onu yiyorum ama ne yazık ki egzersiz yapmıyorum diyorsanız diğer tüm saydıklarınızı kendi ellerinizle çöpe atmış oluyorsunuz. Düzenli diyette olabilirsiniz fakat bunun yanında düzenli egzersiz yapmıyorsanız kilo vermeniz oldukça zorlaşacaktır.

Diyet ürünlerin kullanımını sınırsız sanmak

Light ürünleri şuursuzca yiyebileceğimizi düşünmek kilo vermemizi engeller. Vücudun ihtiyacı olan vitamin, protein, kalsiyum vb. alıp fazlasını azar azarda olsa bırakmaya çalışmalıyız. Çünkü  lightta olsa bu ürünlerde belli miktarda kalori içermektedir.

Paket içecekleri fazla kaçırmak

Çok fazla yemiyorsunuz ama çok fazla paketli meyve suları, sodalı içecekler tüketiyorsanız yine kilo vermenize engel olacak bir faktör daha. Bu içeceklerin içerisinde çok fazla miktarda şeker bulunmaktadır ve vücudunuza bol miktarda aldığınız takdirde çok zor kilo verirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu