Diyet kuralları

7 günde 4 kilo zayıflayın...

Bu kuralları uygulayarak hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

* Öğle ve akşam, nişastaya dayanıklı gıdalardan biri veya birkaçı mutlaka tabağınızın 4'te 1'inde yer alsın. Geri kalanında ise yağsız et, az yağlı süt ürünleri, meyve ve sebze olsun.

* Yediğiniz her şeyi not edin. Hem kendinizi hem de diyetisyeninizi kandırmadan, doğal nişastalı yiyeceklere ne kadar yer verdiğinizi görerek hızlı zayıflarsınız.

* Tatlılardan uzak durun. Şekerli yiyecekler kilo aldırır. Tatlandırıcılar normal şekerden 600 kez daha şekerlidir. Tatlı yemek istediğinizde doğal şekerli meyveleri yemeniz daha uygun olur.

* Günde bir kez ara öğün yapın. Bu diyetinize sadık kalmanızı sağlar.

* Yemek öğünlerini atlamayın. Öğünleri atlamak daha aç olmanıza neden olur.

* Yemeklerinizi dışarıda yememeye çalışın. Böylece yemek seçiminizde kendinize daha hakim olabilirsiniz.

* Günde 8 bardak su için, böylece kolay kolay acıkmazsınız. Kalorili içecekler içmeyin. Diyetin ilk 7 gününde su, kahve, bitki çayları ve çay içebilirsiniz. Ancak meyve suyu, çay, diyet soğuk içeceklerden uzak durun.

* Yemeklerinizi oturarak yiyin. Fast food tarzı beslenme yediklerinizden daha az keyif almanıza neden olur, hızlı yer sık acıkırsınız. Yemeklerinizi TV, müzik ve kalabalıktan uzak bir şekilde yavaşça yiyin.

* Ufak tabakta yiyin ve porsiyonlarınızı her zaman az tutun.

* Metabolizmanızı hızlandırmak için bu içeceği deneyin: 2 litre yeşil çay, bir portakal suyu, bir limon suyunu karıştırın. Sıcak veya soğuk için. Bu karışımı 3 güne kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

7 günlük diyet planı >>

Yorumlar

YORUM YAZ