Kuşkonmazın bilinmeyen faydaları

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, birçok kişinin ön yargı ile baktığı kuşkonmazın pek de bilinmeyen faydalarını anlattı.

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri

Hormonal sebepler, beslenme, kullanılan ilaçlar ve stres gibi birçok faktörün saç dökülmelerine neden olabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, erken tanı ve tedavi sayesinde dökülmenin önüne geçilebileceğini söyledi.

Pandemi döneminde formda kalmanın yolları

Pandemi döneminde özellikle evde kalanların dengesiz beslenme eğilimlerinin arttığına dikkat çeken Öğr. Gör. Gökhan Taşpınar, kilo alımını engelleyecek önerilerde bulundu.

Kilo vermenizi engelleyen 10 hata

Kilo vermenizi engelleyen 10 hata

Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Fidan, kilo vermeyi engelleyen 10 diyet hatasını paylaştı ve önemli uyarılarda bulundu.

Vaka sayılarının arttığı bugünlerde bağışıklığı güçlendirecek besinler

Vaka sayılarının arttığı bugünlerde bağışıklığı güçlendirecek besinler

İç Hastalıkları Uzmanı Necdet Yetim, koronavirüse karşı yeteri kadar dinlenilmesi, vücut sıcaklığının korunması gerektiğini özellikle vitamin ve protein ağırlıklı beslenilmesi gerektiğini söyledi.

Metabolizma kontrolüyle kilo vermek mümkün

Metabolizma hızının yaşla birlikte bozulduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, sağlıklı kilo kaybının yollarını anlattı.

Karantina günlerinde evde beslenme alışkanlıklarımız hayatımızı etkiliyor

Evlerde düzenli beslenme, ara öğünlerin önemi, insanların sürekli yeme ihtiyacı hissetmelerine ilişkin Uzman Diyetisyen Esra Işıkdemir görüşlerini paylaşıyor.

Pandemi döneminde tüm bireyler beslenmesine dikkat etmeli

Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Özdemir, pandemi döneminde yeterli ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Gebelikte yanlış beslenme bebeğin genetiğini etkiliyor

Diyetisyen Bahadır Bilir, gebelikte fazla ya da eksik besin tüketiminin ciddi sorunlar oluşturabileceğine dair ebeveynlere uyarılarda bulundu.

Leitzmann'dan doğru beslenme önerileri

Ödüllü akademisyen ve yazar Prof. Dr. Claus Leitzmann, okuyucuları sağlık için doğru beslenmeye davet ediyor.