Doğal antibiyotik sarımsağı tüketirken dikkat edilmesi gerekenler

Sarımsağın faydalarını arttırıcı tüketim yöntemlerini anlatan Diyetisyen Eda Balcı, ayrıca sarımsak tüketiminin sağlık sorunlarına da yol açabileceğine dikkat çekti.

Ketojenik diyet sağlıklı zayıflatıyor mu

Ketojenik diyet, son dönemin en popüler diyetlerinden. Peki, bu hızlı zayıflattığı iddia edilen diyet gerçekten işe yarıyor mu? Gelin bu sorunun cevabını Diyetisyen Sena Altunbaş’tan dinleyelim.

Tük kahvesi tüketmenin bilinmeyen faydaları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selva Oturakçıibogil, hoş sohbetlere en güzel eşlik eden içecek olan Türk kahvesinin sağlığımız üzerindeki olumlu etkilerini anlattı.

Sağlıklı zayıflamayı kolaylaştıracak diyet takviyeleri

Sağlıklı zayıflamayı kolaylaştıracak diyet takviyeleri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Anıl Öztürk, yeterli ve dengeli bir diyetle birlikte diyet takviyeleri kullanılmasının sağlıklı zayıflamaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Turşu yiyerek kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz

Turşu yiyerek kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz

Özellikle ülkemizde kış aylarının vazgeçilmezi olan turşular doğal içerikli oldukları için diyet esansında tüketilebilecek alternatif besinler olarak ön plana çıkıyorlar.

Stresi azaltmaya yardımcı besinler

Tüketeceğimiz doğru besinlerle stres seviyemizi kontrol edebileceğimizi belirten Diyetisyen R. İrem Uysal, konu hakkında tavsiyelerde bulundu.

Sodyum diyetine uygun maden suyu tüketin

Gıda Mühendisi Yasin Günaydın, özellikle kalp ve tansiyon hastalarının sodyum diyetine uygun maden suyu tüketmeleri gerektiğini söyledi.

Karaciğeri koruyan besinler

Karaciğer sağlığı için önerilerde bulunan Dr.Fevzi Özgönül, karaciğeri koruyan besinleri sıraladı.

Kilonuzun nedeni kişiliğiniz olabilir

Bir çok diyeti, çeşit çeşit egzersizleri ve her türlü çareyi denediniz ama yine de kilo veremediniz mi? Hatta belki de kilo aldınız. Belki de bu kadar uğraşa rağmen kilo verememenizin nedeni kişiliğinizden kaynaklanabilir.

Göz sağlığı için ihmal edilmemesi gereken besinler

Göz sağlığının korunmasında ideal kilonun korunmasının ve beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, göz sağlığı için tüketilmesi gereken besin gruplarına dikkat çekiyor.