Dünyada her 11 kişiden biri diyabet hastası

Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun açıkladığı verilere göre, dünyada her 11 yetişkinde birinde, Türkiye’de ise ortalama yüzde 7 oranında diyabetli bulunmaktadır.

Magnezyum eksikliğinin altında diyabet yatıyor olabilir

Başta diyabet olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının ve stresli bir yaşamın magnezyum eksikliğine yol açtığını biliyor muydunuz?

Diyabeti önlemek veya geciktirmek için 5 öneri

Prof. Dr. Gülten Kaptan, sağlıklı bir diyet, düzenli fiziksel aktivite, normal vücut ağırlığını korumak ve tütün kullanımından kaçınmakla Tip 2 diyabetin başlamasının önlenebileceğini söyledi.

Şok diyetler şeker hastalığı riskini artırıyor

Şok diyetler şeker hastalığı riskini artırıyor

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Anıl Öztürk, vücutta kan şekerini ayarlayan insülin isimli bir hormon bulunduğunu belirtti.

Tük kahvesi tüketmenin bilinmeyen faydaları

Tük kahvesi tüketmenin bilinmeyen faydaları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selva Oturakçıibogil, hoş sohbetlere en güzel eşlik eden içecek olan Türk kahvesinin sağlığımız üzerindeki olumlu etkilerini anlattı.

Diyabet kanser riskini artırıyor

Son araştırmalar, diyabetin özellikle meme, kolon, pankreas, karaciğer ve rahim kanseri riskinin artmasına sebep olduğunu gösteriyor.

Obezite ve insülin direnci sağlığı tehdit ediyor

Prof. Dr. Mitat Bahçeci, dönemin en tehlikeli hastalıkları olan obezite ve insülin direnci hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Hamile kalmayı zorlaştıran etmenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, gebeliği önleyen etmenleri paylaştı.

Şeker tüketimini azaltmanın 7 yolu

Her yaş grubu özelinde çeşitli sağlık sorunlarına yol açan şeker tüketimini azaltmanın ve günlük hayattan çıkarmanın ipuçlarını listeledik...

Koronavirüs sonrası kalp kası hastalıklarına dikkat

Koronavirüs kaynaklı ölümlerin 3’te 1’i kalbe bağlı sebepler nedeniyle gerçekleşiyor. Kalpte doğrudan hasara yol açıp çeşitli sorunlara neden olabilen Covid-19 virüsü, var olan kalp hastalıklarını da ağırlaştırabiliyor.