Dişleri beyaz göstermede rujun rolü!

Dişlerinizi daha beyaz göstermek için ruj seçimi oldukça önemlidir... Dişlerinizi daha beyaz göstermek isterseniz yazımızı okumaya devam edin!

Abone Ol 

Dişleri beyaz gösterme konusunda ruj seçimi oldukça önemlidir ve doğru renklerle etkileyici sonuçlar elde edilebilir.

Ancak yanlış renk seçimi dişlerin görünümünü olumsuz etkileyebilir.

Bu yazıda, dişleri daha beyaz gösteren ruj renkleri hakkında bilgi verilecektir.

Doğru ruj seçimi ile diş beyazlatma işlemlerine ihtiyaç kalmayacak!

HANGİ RUJLAR DİŞLERİ DAHA BEYAZ GÖSTERİR? | Makyaj Trendi

Mavi alt tonlu kırmızı rujlar tercih edin

Sarı ve turuncu tonlu rujlar, dişleri sarı gösterebilir ve bu sebeple tercih edilmemelidir. Makyaj uzmanları, mavi alt tonlarına sahip kırmızı rujların dişleri beyaz gösterdiğini belirtmektedir. Mavi tonlar, dişlerdeki sarı rengi azaltır ve parlak bir gülümseme elde edilmesini sağlar. Böğürtlen, leylak rengi, koyu mavi – kırmızı, erik rengi gibi tonlardaki mavi alt tonlu rujlar denenebilir. Eğer kırmızı renkten hoşlanmıyorsanız, ahududu ya da fuşya rengindeki rujlar da tercih edilebilir.

DİŞLERİ BEYAZ GÖSTEREN KIRMIZI RUJLAR | Makyaj Trendi

Açık renkli rujlardan uzak durun

Dişleri parlak göstermek isteyenler, açık renklerden kaçınmalıdır. Dişlerle kontrast oluşturacak koyu tonları tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Dut rengi ruj da bu amaçla kullanılabilir.

En İyi Dudak Rengi Rujlar Bu Yazımızda! | Makyaj.com

Dudaklarınıza ışıltı ekleyin

Dişleri beyaz göstermenin bir yolu da dudak parlatıcısı kullanmaktır. Dudakları nemli ve parlak göstermek, dişlerin daha beyaz görünmesine yardımcı olur. Mor ya da mavi bazlı tonlu rujun üzerine dudak parlatıcısı veya gümüş tonlarında ışıltı uygulamak etkili bir yöntemdir.

Dudaklarınızı şımartın

Dudakların pul pul dökülmesi ve çatlaması, dişlerin parlaklığını gölgede bırakabilir. Bu nedenle düzenli olarak dudak nemlendiricisi kullanmak önemlidir. Dudakları yumuşak ve sağlıklı tutmak, dişlerin daha beyaz görünmesine yardımcı olur.

En İyi Dudak Nemlendiricisi Hangisidir: 20 Ürünü İnceledik

Mat rujlardan kaçının

Mat rujlar, dudakları kuru gösterir ve dişleri beyaz gösterme amacına hizmet etmez. Dolayısıyla, dişleri beyaz göstermek için mat rujlardan kaçınmak gerekir.

PuroBio Liptint Matte Finish Mat Ruj - 01 Lip Tint | Dermoeczanem.com

Dudak çerçevesini ortaya çıkarın

Dudak kıvrımlarınızı vurgulamak, dudakları daha dolgun gösterir ve diş renginin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Dudak kıvrımlarını belirginleştirmek için kapatıcı da kullanabilirsiniz.

Gözlere odaklanın

Gözleri vurgulamak, dikkati dişlerden uzaklaştırabilir. Göz makyajıyla odak noktası yüzünüzün farklı bir bölgesine çekilebilir ve dişlerinizi daha az ön plana çıkarabilirsiniz.

Mavi giyinin

Mavi tonlu kıyafetler, soğuk tonlu rujlar gibi dişleri beyaz gösterir. Aynı şekilde, dişin sarı alt tonlarının fazla belli olmasını engellemek için fazla beyaz giymemek önerilir.

Yukarıdaki ipuçları ile doğru ruj seçimi yaparak dişlerinizi daha beyaz ve parlak gösterebilirsiniz. Unutmayın, güzel bir gülümseme için doğru makyaj çok önemlidir!

Başa dön tuşu