Diş beyazlatmanın 6 formülü

Sararan dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız evde uygulayabileceğiniz bu doğal yöntemler size yardımcı olacaktır.

Birçok insan dişlerinin yeterince parlak ve beyaz görünmediğinden şikayetçidir.

Diş bakımınıza ne kadar dikkat etseniz de sigara, çay ve kahve tüketenler için diş beyazlatmak oldukça zordur.

Peki sararan dişlerinizin daha beyaz görünmesi için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

İşte size dişlerinizi beyazlatmak için 6 doğal yol...

1-Limon veya portakal kabuğu

Bu gıda ürünleri mideniz için çok sağlıklı ama bunlar asit içeriği nedeniyle dişlerde mineyi yıpratabilir. Limon veya portakal kabuğunu dişlerinize yavaşça sürün ve daha sonra mutlaka dişlerinizi durulayın. Kötü nefes ortadan kaldırır. Aynı zamanda limon ve portakal çok iyi bir bakteriyel ajandır.

2-Çilek

Catherine Zeta Jones dişlerini çilekle beyazlatır. Kimin aklına gelirdi ki? Bu diş beyazlatma hilesi yaklaşık dört ya da beş çileğin püresi ile yapılıyor. Karışımı tüm dişleriniz üzerinde ovun. Deneyen insanlar bu karışımın hemen işe yaradığını söylüyor. Daha sonra dişlerinizi durulamayı unutmayın.

3-Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Sadece 5 ile 20 dakika boyunca dişlerinize bir kaşık kadar hindistan cevizi yağı sürün ve bekleyin. Daha sonra diş fırçası ve az miktarda macun ile dişlerinizi temizleyin. Çoğu insan hindistan cevizi mucizesine inanmamıştı ama denediğiniz zaman siz de farkı göreceksiniz.

4-Elma sirkesi

Bu metot özellikle kahve ve nikotinin dişler üzerindeki inatçı lekelerini çıkarmak için mantıklı. Ancak kullanımı hakkında dikkatli olmalısınız, bir asit olduğundan günde bir kereden fazla kullanım diş minenizi kaldırabilir. Dişlerinizi az miktarda elma sirkesi ile fırçaladıktan sonra, bir macun ile tekrar fırçalayın, ya da ağzınızı çalkalayın.

5-Bir şey yiyip içtikten sonra dişlerinizi fırçalayın

Kolay olmasa da basit bir atıştırmadan sonra bile dişlerinizi fırçalamalısınız. Çoğu gıda dişlerde leke yapmaz ama kahve ya da sigara tiryakisiyseniz, beyazlığını yitirmiş dişlere sahip olabilirsiniz. Eğer her yeme içmeden sonra dişlerinizi fırçalamak istemezseniz, üç ayda bir diş temizletmeye gitmek zorunda kalabilirsiniz.

6-Kabartma tozu ve hidrojen peroksit

Bu karışım doğal bir diş beyazlatıcıdır. Kabartma tozu ve küçük bir miktar hidrojen peroksiti az miktarda karıştırın. Karışımı diş fırçanıza sürerek her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Hidrojen peroksit, bir anti-bakteriyel madde olup, ağız ve diş eti temizleyicisi olarak çalışır. Kabartma tozu ise dişlerinizdeki lekeleri azaltacaktır.

Yorumlar

ahmet 24-11-2014 10:52:00

tam tersi olmasın

orhun 21-11-2014 15:26:54

hehe yapan vardır ya

NO PROBLEM 14-11-2014 12:12:24

MANGAL KÖMÜRÜNÜ EZİP TOZ HALİNE GETİRDİKTEN SONRA ONUNLA DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN SONUCA İNANAMAYACAKSINIZ BEMBEYAZ BAŞTA İNANMADIM AMA GERÇEK..

YORUM YAZ