Diş fırçanızı değiştirmek için ideal zamanı sizler için söylüyoruz!

Diş fırçanızı değiştirmeniz gereken ideal zamanı ve durumları sizler için araştırdık...

Abone Ol 

Diş fırçanızı değiştirmek için ideal zaman

1) İki ay sonra

Kıllar yıpranmış veya bükülmüşse, eski diş fırçasını yeni bir modelle değiştirme zamanı gelmiştir demektir. Araştırmalar, diş fırçası ucunun hasar görmesi durumunda diş ve diş etlerinde oluşan çürüklerin artık temizlenmeyeceğini göstermektedir.

Diş fırçasını ne sıklıkla değiştirmeliyiz? - Bilgeyik

2) Gripten sonra

Soğuk algınlığı veya gripten sonra bakteri veya mikroplar diş fırçasına sıkışabilir. Bir hastalıktan sonra diş fırçasını değiştirmeyen herkes, diş fırçasından yeni bir enfeksiyon bekleyebilir. 

Prensip olarak, diş fırçaları her zaman kuru ve havadar tutulmalıdır, ancak bakteriler banyoda bulunanlar gibi nem seviyelerinde 24 saatten fazla yaşayabilir.

İpucu: Birkaç fırça yan yana duruyorsa, birbirlerine değmemeleri gerekir, çünkü mikroplar da fırçadan fırçaya sıçrayabilir.

Mevsimsel Grip

Diş fırçası yeterli sıklıkta değiştirilmezse ne olur?

Uzun süre kullanılan diş fırçası kılları üzerinde bakteri ve mantar oluşur. Böylece ağız sağlığı problemleri yaşar ve diş etleriniz zarar görür.

Zarar gören dişer, diş eti iltihabına neden olur ve  tedavi edilmeyen diş eti iltihabı zamanla kötü sonuçlar doğurarak dişlerin dökülmesine sebep olur.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu