Dior 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde gördüğümüz 4 trend

Abone Ol 

Dior İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu için tasarlanan masal dünyası; merak, arzu ve araştırmadan besleniyor. Maria Grazia Chiuri bu kez 1960’lı yılların zenginliğinden yola çıkıyor. Siluetler Bohan estetiğindeki dönen renk bloklarına referansla kesimleri ve farklı renklerle oluşturulan grafik efektleri vurguluyor. Sarı, yeşil, kırmızı, lacivert, turuncu ve ahududu rengi adeta dans ediyor.

Dior 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde gördüğümüz 4 trend #1

Neon sportif

Yeni koleksiyonunda bir nevi deney yapan Dior, boks vurgulu yeni bir spor siluetine imza atıyor. Aksesuarlar açısından ise Yunanistan'da sunulan 2022 Cruise defilesinden bu yana yeni bir Dior imzası olan bowling çantası, göz alıcı parçalar haline geliyor.

Dior 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde gördüğümüz 4 trend #2

İnce silüetler Çizgiler

Altmışlı yıllara dönüş temasıyla Maria Grazia Chiuri, temiz kesimler ve grafik efektler içeren bu koleksiyon aracılığıyla Marc Bohan'ın Dior için yaptığı çalışmalara saygısını sunuyor. 1961'de tanıtılan ve basın tarafından New Look'un 1947'de yaptığı gibi modayı tamamen değiştiren bir devrim olarak nitelendirilen Slim Look koleksiyonuna bir göndermede bulunan parçalar, bu imza estetiği esnek çizgiler, doğal omuzlar ve akıcı siluetlerle dikkat çekiyor.

Dior 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde gördüğümüz 4 trend #3

Renk blokları göz kamaştırıyor

Daha önce Dior'da pek örneklerini görmediğimiz bir şekilde 2022 İlkbahar/Yaz sezonu için sarıdan zümrüt yeşiline kadar canlı renklere kucak açılıyor.

Dior 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde gördüğümüz 4 trend #4

Parıltılı detaylar

Maria Grazia Chiuri, renkler haricinde parlak silüetleri de yeni koleksiyonuna davet etmeyi es geçmiyor. Püsküllerle hareketlenen ve ışıltısıyla göz kamaştıran mini elbiseler ise modern bir gardırobun iddialı parçalarından olmaya aday.

Dior 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde gördüğümüz 4 trend #5

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu