Deri ceketler nasıl saklanmalı?

Deri ceketlerinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız bu yöntemleri mutlaka denemelisiniz.

Abone Ol 

  Mevsim geçişlerinde üzerimize alıp çıktığımız, asla vazgeçemediğimiz, uğruna binlerce lira harcadığınız deri ceketinize gözünüz gibi bakıp ömürlük olmasını istiyorsunuz değil mi? Üzgünüm ama bu pekte mümkün olmayabilir ya da herkesin harcı değildir diyebilirim. Deri ceketimi aldım amann istediğim gibi giyerim olmuyor ne yazık ki.. Biraz emek istiyor bakımı. 

Lekeler

Eğer deri ceketiniz çakma değilse şanslısınız, mürekkep gibi korkutucu lekelerden basit bir yöntemle kurtulmanız mümkün. Çok fazla baskı uygulamadan ısopropyl yani alkolle temizleyebilirsiniz. Küçük bir bez parçasına ya da pamuğa alkolü dökün ve hafifçe silin. BU işlemi yaparken fazla baskı uygulamamaya dikkat edin deri ceketinizi yıpratacaktır.

Saklama Yöntemi

Saklama yöntemi de kullanımı kadar zordur ve emek ister. Deri doğal malzemeden olduğu için hava almak ister. Bu yüzden deri ceketinizi geniş bir askıya asın ve ara sıra gardırobunuzdan çıkarın ve birkaç saat nefes almasını sağlayın.

Koruma

Belki de bir servet ödediğiniz deri ceketinizi heyecanla bir an önce giymek için can atıyorsunuz ama durun! Giymek için acele etmeyin ve ceketinizi alırken yanında mutlaka deri ya da süet koruyucu sprey alın ve giymeden önce mutlaka sprey uygulayın. Önce küçük bir yerinde deneyin koruyucuyu, nasıl reaksiyon vereceğine bakıp tamamına sıkabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu