Kış depresyonunu nasıl atlatırız?

Uzman Psikolog Cansu İvecen Zakiroğlu, kış depresyonuyla baş etmenin yollarını anlattı; önemli öneriler ve uyarılarda bulundu!

Çağın hastalığı: Kronik yorgunluk sendromu

Avrasya Hastanesi İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşegül Navdar modern çağın yeni hastalığı kronik yorgunluk sendromunu anlatıyor.

Antidepresan kullanmaya neden bu kadar meyilliyiz?

Çağın hastalığı olarak değerlendirilen depresyonun artmasıyla beraber insanlar da bu durumla başa çıkabilmek için tercih ediyor daha çok...

8 adımda sınav stresinden kurtulmak mümkün

8 adımda sınav stresinden kurtulmak mümkün

Uzman Klinik Psikolog Berra Baş, halk dilinde ‘sınav kaygısı’ olarak bilinen durumun psikoloji literatüründe performans kaygısı bozukluğu olarak geçtiğine dikkat çekti.

Bipolar bozukluk tedavi edilmezse kötü sonuçlar doğurabilir

Bipolar bozukluk tedavi edilmezse kötü sonuçlar doğurabilir

Psikiyatri Uzmanı Dr. Umut Karasu, bipolar bozukluk hastalığı hakkında bilgi vererek belirtileri ve tedavi sürecinin önemine dikkat çekti.

Mevsim geçişlerinde ruh haline iyi gelecek 8 altın öneri

Psikolog İrem Naz Kırım, mevsim değişikliklerinin ruh halinde olumsuzluklara yol açtığı durumlardan kurtulmaya yardımcı olacak önerilerde bulundu.

Lohusa depresyonunu sağlıklı bir şekilde atlatmanın yolları

Uzman Klinik Psikolog Başak Mutlu, doğum sonrası sıklıkla görülen lohusa depresyonu hakkında bilgiler paylaştı.

Menopozun vücudunuz üzerindeki olumsuz etkileri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, kadınlarda menopozun habercisi olabilecek ruhsal ve fiziki hastalıklara dikkat çekti.

Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu ruh sağlığını bozuyor

Cinsel uyarılmaların olağan orgazmik deneyimle çözülmediğini, saatler veya bazen günleri bulan çoklu orgazmlarla yatıştığını belirten uzmanlar, kişilerin hiperseksüalite tanısı almaktan korktukları için çoğu zaman yakınmalarını sağlık çalışanları ile paylaşmadıklarını ifade ediyor.

Termometre değerleri psikolojimizi etkiliyor

Değişen hava koşullarının psikoloji üzerinde pek çok etkileri bulunduğunu belirten uzmanlar, kontrol dışında seyreden hava sıcaklıklarına adapte olma sürecinde vücudumuzun farklı tepkiler verdiğine dikkat çekiyor.